„Nuo tymų skiepų neturime“

0
208

Apie tai praneša visos privačios ir valstybinės klinikos Vilniuje. Norintys pasiskiepyti nebežino ir ko griebtis – to padaryti neįmanoma net ir brangiausias paslaugas teikiančiose įstaigose. Taip pat daugėja pranešimų, jog nebeskiepijami ir tie asmenys, kurie jau turėjo kontaktų su sergančiaisiais.
„Vilnijos naujienų“ skaitytojai praneša, jog prisiskambinti į gydymo įstaigas pastarosiomis dienomis kaip niekada sunku. Visos linijos dažniausiai užimtos, o skiepytis siūlančios įstaigos savo internetiniuose puslapiuose nurodo , jog – „Laikinai neturime parotito, tymų ir raudonukės vakcinos „Priorix“.
Bene aktyviausiai pasiskiepyti ragino pats ministras Aurelijus Veryga, tačiau akivaizdu, jog nė nenutuokė, jog Lietuvoje situacija su šia vakcina nėra patenkinama.
Pasak Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO), šių metų sausį iš viso užregistruota 18 112 susirgimų tymais. Daugiausia susirgimų tymais registruota Ukrainoje, Kazachstane, Sakartvele, Rumunijoje, Prancūzijoje, Rusijoje, Jungtinėje Karalystėje, Slovakijoje, Italijoje ir kt.

PSO duomenimis, prieš pradedant vakcinaciją iki 1980 m. pasauliniu mastu, kiekvienais metais buvo registruojama 2,6 mln. mirčių. Didžiausias mirštamumas registruojamas jaunesnių nei penkerių metų amžiaus vaikų grupėje.