Švenčionių rajono savivaldybėje lankėsi kolegos iš Elektrėnų: domėjosi gydymo įstaigos veikla

0
19

Delegacijoje – meras, administracijos ir sveikatos įstaigų atstovai bei Tarybos nariai, kurie įtraukti į sudarytą darbo grupę dėl Elektrėnų sveikatos centro kūrimo.

Susitikimo metu Švenčionių rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius pristatė kraštą, įvykdytus, vykdomus ir planuojamus vykdyti projektus, pasidalijo gerąja patirtimi apie Elektrėnų savivaldybei aktualius klausimus – Švenčionių rajono sveikatos sistemos pertvarką.

Švenčionių rajono savivaldybė pirmoji Lietuvoje įgyvendino sveikatos priežiūros įstaigos tinklo pertvarką. Nuo 2023 m. kovo 1 d., sujungus pirminį sveikatos priežiūros centrą ir ligoninę į vieną juridinį vienetą, veiklą pradėjo Švenčionių rajono sveikatos centras. Mero patarėjas doc. dr. Kęstutis Štaras ir VšĮ Švenčionių rajono sveikatos centro direktorė Edita Urbanienė papasakojo apie sveikatos reformos pradžią, ne visų politikų ir medikų tikėjimu reformos reikalingumu, nors pokyčiai buvo būtini dėl nuostolingos ligoninės veiklos, didelių įstaigų administracinių ir ūkinių išlaidų. Atlikus detalią finansinę ir veiklos analizes, buvo nutarta atsisakyti Vaikų ligų ir Chirurgijos skyrių, įsteigiant dienos stacionarus, taip pat veiklą pradėjo geriatrijos dienos stacionaras, planuoja įkurti psichikos dienos stacionarą.

Planuojama, kad Sveikatos centro struktūriniai pakeitimai bus įgyvendinti iki 2025 m. kovo 1 d. Įstaigos vadovė įsitikinusi, kad pokyčiai naudingi visiems: ne tik pagerės sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumas gyventojams (visos sveikatos priežiūros paslaugos Švenčionių mieste bus teikiamos vienoje vietoje), bet ir bus optimaliai išnaudojamos įstaigos patalpos, veiks viena informacinė sistema, bus atnaujinta infrastruktūra, bus teikiama daugiau paslaugų per bendradarbiavimo sutartis su kitomis įstaigomis.  Atnaujintos patalpos, nauja moderni įranga bei konkurencingas darbo užmokestis padės pritraukti gydytojų specialistų.

Darbo grupės nariams šis vizitas labai naudingas, planuojama aplankyti dar kelias savivaldybes ir jų sveikatos įstaigas. 

Elektrėnų savivaldybės administracijos informacija