Šiandien teismui perduota rezonansinė baudžiamoji byla dėl seksualinio pobūdžio nusikaltimų prieš keturis nepilnamečius

0
150

Ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2022 m. lapkričio 15 d., surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad ištirtos nusikalstamos veikos galimai buvo įvykdytos kaltinamajam Kristijonui Bartoševičiui esant Seimo nariu.

Kaltinamajame akte nurodoma, kad buvęs parlamentaras yra kaltinamas dėl dviejų seksualinio prievartavimo epizodų, kurie, įtariama, įvykdyti nukentėjusiajam esant bejėgės būklės dėl amžiaus bei sutrikus emocinei būsenai dėl staiga atsiradusiu netikėtumo, išgąsčio ir pasimetimo; taip pat dėl keturių seksualinio tvirkinimo epizodų, nukentėjusiajam esant jaunesnio negu šešiolikos metų amžiaus, bei dėl visiems nukentėjusiems nepilnamečiams nurodytais nusikalstamais veiksmais sukeltų sveikatos sutrikdymų, kurie, vadovaujantis nustatyta teisės aktuose tvarka, kvalifikuoti kaip nesunkūs.

Detalesnė informacija apie galimai įvykdytų nusikalstamų veikų aplinkybes, laiką, vietą, ryšį su kaltinamuoju ir kitas neteikiama siekiant užtikrinti nukentėjusiųjų teisę į konfidencialumą.

Kaltinamajam toliau yra taikomos ikiteisminio tyrimo metu prokuroro nutarimu paskirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti su įpareigojimu nebendrauti su nukentėjusiais asmenimis bei dokumentų paėmimas. Kaltinamajam bei jo gynėjui pasirašytinai uždrausta teikti tretiems asmenims informaciją apie tyrimą ir jo duomenis nukentėjusiųjų teisių užtikrinimo tikslais.

Prokuratūros informacija