Nutirpus sniegui, vėl rėžia akį

0
209

Vilniaus rajono miškai atsiskleidė visu savo gražumu. Šiukšlių tiek, jog kai kur atrodo, kad atsidūrei ne miške, o sąvartyne. Ypač viskas kaip ant delno, kai sumažėjo žalumos. Pavojaus varpai aidi net iš saugomų teritorijų.

„Pagaliau suradome, kur Kalėdų Senelio padėjėjai elniai pakuoja dovanas! Taip taip, ne kur kitur, o Neries regioniniame parke! Artėjant šventėms darbai kaip reikiant įsibėgėjo. Daugybė batų, drabužių ir indų laukia nesulaukia tų, kurie šiemet gamtai buvo „geri” ir išvengė baudų! Ar nori gauti tokių dovanų ir tu?

P.S. – gamta tokių dovanų neprašė ir nenori – nei prieš šv. Kalėdas, nei kitu metų laiku. Šlamštui vieta sąvartyne, ne prie miškų!“, – savo internetiniame puslapyje parašė direkcijos atstovai.

Beje, aplinkosaugininkai, apžiūrėję tokius nelegalius šiukšlynus, neretai nustato teršėjų tapatybes. Tada jau laukia sankcijos.

Aplinkos ministerija primena, kad ne vietoje išmetus padangas gali tekti atlyginti aplinkai padarytą žalą. Už kiekvieną ne vietoje išmestą padangą gali tekti sumokėti 44 Eur žalai atlyginti ir nuo 30 Eur iki 60 Eur baudą.

Lietuvoje kasmet susidaro apie 163 tūkst. tonų pavojingųjų atliekų.