Nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl avarijos, kurioje žuvo 4 žmonės

0
134

Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras, įvertinęs ikiteisminio tyrimo metu gautus duomenis, priėmė nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl š. m. balandžio mėn. sostinės O. Milašiaus gatvėje įvykusios avarijos, kurios metu žuvo keturi jauni žmonės.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, š. m. balandžio 24 dieną Vilniuje, ties „Valakampių“ tiltu kilo eismo įvykis, kurio metu vaikinas, gim. 2003 m., važiuodamas nuo Nemenčinės link Kareivių g., galėjo nesuvaldyti „BMW“ automobilio, įvažiavo į priešingos krypties eismo juostą ir susidūrė su priešpriešiais atvažiuojančiais automobiliais „Audi“ bei „Toyota“. Avarijos metu žuvo automobilio „BMW“ vairuotojas bei kartu važiavę keleiviai, gim. 2002 m. ir 2003 m. Kitą dieną nuo avarijoje patirtų sunkių sužalojimų mirė dar viena automobiliu „BMW“ važiavusi mergina, gim. 2001 m. Nesunkius sužalojimus eismo įvykyje patyrė ir automobilio „Toyota“ vairuotojas. Tuo metu lijo, asfalto danga buvo šlapia.

Įvertinęs tyrimo metu gautas specialistų išvadas, liudytojų parodymus, prokuroras konstatavo, kad yra požymių, jog avarija galėjo kilti dėl „BMW“ vairuotojo veiksmų – jis nepalankiomis oro sąlygomis važiavo ne mažesniu nei 93 km/h greičiu, beveik dvigubai viršydamas toje vietoje nustatytą maksimalų 50 km/h greitį, staigiai rikiuodamasis iš pirmosios eismo juostos į antrąją, galėjo nesuvaldyti automobilio, išlauždamas atitvarus, įvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su keliais automobiliais. Vairuotojo organizme etilo alkoholio nebuvo rasta, o gautas teismo medicininis vertinimas neleidžia teigti, kad vairuotojas eismo įvykio metu buvo apsvaigęs. Atliekant tyrimą nustatyta, kad eismo įvykio metu pagrindiniai automobilio „BMW“ mechanizmai (vairo bei stabdžių sistemos) buvo tvarkingi, ratų padangos atitiko reikalavimus.

Atsižvelgdamas į tai, kad tragišką eismo įvykį, kuriame žuvo žmonės, galėjęs sukelti automobilio „BMW“ vairuotojas pats žuvo jo metu bei į Baudžiamojo proceso kodekso nuostatą, kad, mirus baudžiamojon atsakomybėn trauktinam asmeniui, baudžiamasis procesas negalimas, Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras ikiteisminį tyrimą dėl įvykusios avarijos nutraukė.

Prokuroro nutarimas nutraukti ikiteisminį tyrimą gali būti skundžiamas aukštesniajam prokurorui.

Prokuratūros informacija