Pas medaus pardavėją aptiko kontrabandinių rūkalų ir pilstuko

0
164

Policijos operacijos metu rasta ir paimta 5 463 pakeliai įvairių cigarečių, „pilstuko“ ir kitų tyrimui reikšmingų daiktų. Bendra rastų rūkalų muitinės vertė su privalomais sumokėti mokesčiais yra daugiau nei 22 tūkst. eurų.

Vienas iš prioritetinių policijos darbo krypčių yra kova su nelegaliai iš Baltarusijos Respublikos ir Rusijos Federacijos į Lietuvą patenkančiomis akcizais apmokestinamomis prekėmis – tabako gaminiais ir alkoholiu. Vienas tokių prekių pardavimo „taškas“ – Halės turgavietė, esanti Vilniaus miesto trečiojo policijos komisariato prižiūrimoje teritorijoje.

Pareigūnams tapo žinoma, kad šioje turgavietėje sistemingai platinamos kontrabandinės cigaretės, o jų prekeivis (gimęs 1972 m.), kad nebūtų demaskuotas, savo prekybos vietoje neva prekiauja medumi, nors iš tikrųjų neteisėtai disponuoja rūkalais, juos slėpdamas kitų turgaus prekeivių prekių spintelėse, po prekystaliais ar tarp parduodamų prekių.

Turėdami informaciją apie turgavietėje platinamas kontrabandines cigaretės ir siekdami nustatyti visą jų platintojų tinklą, Vilniaus miesto trečiajame policijos komisariate buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 1992 str. 1 d.).

Tyrimo metu paaiškėjo, kad šis vyras policijos pareigūnams yra žinomas – jis ne kartą baustas administracine tvarka bei buvo patrauktas baudžiamojon atsakomybėn už neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis. Nustatyta, kad didesnę kontrabandinių rūkalų dalį vyras laiko namuose ir sandėliuke, kurio buvimą slėpė. Taip pat buvo nustatyti jo bendrininkai ir galimi nelegalios produkcijos tiekėjai.

Kad būtų nutraukta tokių prekybos rūkalais „taškų“ veikla komisariato prižiūrimoje teritorijoje, rugpjūčio mėn. Vilniaus miesto trečiojo policijos komisariato pareigūnai surengė specialią policijos operaciją. Pareigūnų įtarimai pasitvirtino – Halės turgavietėje vyras su įkalčiais buvo sulaikytas. Kratų metu buvo rasta ir slėptuvė – svetimas sandėlis, kuriame buvo aptikta 2 166 pakeliai cigarečių „NZ Gold“, „Camel“, „Minsk Capital“, „Minsk Super Slim“ ir kt.

Siekdami atlikti kratą kitoje pareigūnams žinomoje vietoje, nelegalia prekyba užsiimantis kitas vyras įleisti pareigūnus į namus atsisakė, apsimesdamas, kad yra išvykęs. Pareigūnams įspėjus, kad į namą bus patekta jėga, vyras atidarė duris. Atliktos kratos ūkiniuose patalpose ir garaže davė rezultatų – buvo rasta ir paimta 3 297 pakeliai cigarečių „Winston Blue“, „Prince“, „NZ Gold“, „Minsk Super Slim“, „Minsk Capital“, „Fest“ ir kt. Taip pat buvo rasta į skirtingas talpas supilstyti alkoholio skiediniai. Dalis skysčio buvo supilstyta į 0,7 l ir 1 l talpos originalius degtinės ir brendžio butelius. Nelegalius skiedinius išdavė ir tai, kad buteliai nebuvo paženklinti specialiaisiais ženklais – banderolėmis.

Surengtos operacijos metu viso rasta ir paimta 5 463 pakeliai skirtingų pavadinimų cigarečių, „pilstuko“ ir kitų tyrimui reikšmingų daiktų. Bendra rasta rūkalų muitinės vertė su privalomais sumokėti mokesčiais yra 22 432,24 eurų.

Vilniaus miesto trečiajame policijos komisariate abiem atvejais pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis.

Vilniaus apskr. VPK informacija