Oficialu: artimiausiu metu visi turės pasisakyti

0
240

Dėl vaučerių Europos komisija, dėl ruso Rotenbergo – VSD, dėl Petrauskienės – Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, dėl Kukuraičio – grasintojai susidoroti.

Tokiomis nuotaikomis alsavo visa žiniasklaida vakar. Taigi nuo pradžių. Aiškėja, jog ikimokyklinio amžiaus vaikus auginančios šeimos „talonų žirneliams“ galės gauti tik, jei turės išmaniuosius telefonus. Tačiau tam dar turės pritarti Briuselis ir reikės sukurti kažkokią internetinę svetainę, kurioje bus atliekamas žurnalistinis tyrimas apie prekybos centrų antkainius.  Ir visa tai – kam? Kad tie, kurie nesinaudoja išmaniaisiais įrenginiais, nebevažiuotų apsipirkti į Lenkiją ar kad tie, kurie sunkiai gyvena, įsigytų išmaniuosius įrenginius? Tačiau yra dar vienas dalykas – tokios nesąmonės įdiegti gali neleisti jau minėtas Briuselis. Va tada tai jau bus pasisakymų, jog pačiais pažeidžiamiausiais ponai nebeleidžia pasirūpinti. Tada dar labiau ir aukščiau bus keliamas klausimas, ar su tai ponais mums pakeliui ir, ar nereikia prisiminti ankstesnių ponų…

Dėl Rotenbergo

„Ta pavardė yra žinoma. Ir ne tik iš žiniasklaidos, bet ir iš man teikiamos informacijos su vienokiomis ar kitokiomis slaptumo žymomis, todėl daugiau šiuo klausimu nieko neatsakysiu“, – vakar Seime žiniomis dalinosi su prezidentine kėde vis dar siejamas Saulius Skvernelis. Taigi, į klausimą apie rusą, kuris prekiauja trąšomis, kuriomis Lietuvos agronomai tręšia  Lietuvos laukus ir gal net dar ką nors, turės atsakinėti kažkoks seklys, tik ne Premjeras.

Kol kas 2:0 rusų naudai, bet tuoj bus 3:0

Tačiau gal jau užtenka viską sieti su ta šalimi, su kuria tebevyksta konstruktyvi prekyba. Streikuojantys mokytojai – tai dar viena vakar rusiškai kvepėjusi tema. Streikininkai sako, kad streikuos dar 100 mokyklų ir kitą savaitę, tuo tarpu streikų slopintoja Petrauskienė aiškina, jog dėl visko susitarta ir streikai baigti. Suprask žmogau kaip nori. Telieka laukti. Laukti pasisakymo, ar ponia padarė kokį nors pažeidimą per savo karjerą, ar tai dar tik ateities klausimas. Juk kas nedirba, tas neklysta. O kas labai daug dirba, tai daug tų klaidų ir daro – įvairiausių…

Paskutinė vinis – Kukuraitis, netiesiogiai jau gavo pylos ir nuo bažnyčios ir nuo grasintojų. Tai kam jis tarnauja?

„Ar ministras valdo padėtį vaiko teisių apsaugos sistemoje, kokią atsakomybę jis prisiima ir kokių veiksmų imamasi padėčiai taisyti?“ – klausė Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos seniūnas Julius Sabatauskas.

„Ministre, būkit vyras, nesislapstykit už moterų nugarų, prisiimkite atsakomybę ir atsistatydinkite“, – L. Kukuraičiui pareiškė Seimo narys Algimantas Salamakinas.

„Jau kuris laikas susirūpinę girdime apie vaikų paėmimus iš šeimų siekiant apsaugoti juos nuo smurto ar nepriežiūros. Visi norime, kad vaikai galėtų augti sveikoje ir saugioje aplinkoje, tačiau taip pat suprantame, jog geram tikslui pasiekti reikia ir tinkamų priemonių. Pirmiausia ir svarbiausia vaikui palanki bei saugi aplinka yra šeima. Tai Kūrėjo numatyta, laiko patikrinta mažoji visuomenės ląstelė, kurioje ne tik užauga naujoji karta, bet ir tėvai, nuolat bręsdami ir mokydamiesi, vykdo savo kilnų pašaukimą. Tad rūpinimasis vaiku turi apimti ir jo tėvus, turi būti atsižvelgta į tai, kaip intervencijos iš šalies paveiks šeimos narių tarpusavio santykius ir pasitikėjimą vienų kitais. Vaiko paėmimas iš šeimos prieš tėvų valią tėra kraštutinė priemonė, taikytina tik tada, kai nėra jokio kito veiksmingo pasirinkimo“, – pažymima Lietuvos vyskupų konferencijos pareiškime.
Ai, bet tai kas jie tokie tie vyskupai? Irgi liepia šokti pagal vakarų dūdelę…

Grasintojų citatos kol kas – tik šios. Kitos bus pateiktos artimiausiu metu.

Šitaip gerai dar niekas niekada nedirbo ne tik per trisdešimt paskutiniųjų metų, bet net ir Prezidento Smetonos laikais. Per tą patį laiką, per beveik 2018-tus metus, Latvijoje iš šeimų paimti vos 8 vaikai. Tuo tarpu pas mus – šimtą kartų daugiau.

Pasisakymai laukiami ir šiandien…

Šiandien minime Lietuvos kariuomenės šimtmetį. 1918 metų vasario 16 dieną buvo paskelbtas Lietuvos Nepriklausomybės aktas, o tų pačių metų lapkričio 23 dieną – sukurta Lietuvos kariuomenė, išleistas pirmasis Augustino Voldemaro Vyriausybės įsakymas kurti Lietuvos ginkluotąsias pajėgas.