Originaliai pasveikino kaimynus su jų nacionaline švente (video)

0
283

Lenkijos Respublikai atkurtos nepriklausomybės šimtmečiui pažymėti „Lietuvos geležinkeliai” siunčia ypatingą dovaną – lokomotyvų septetu atliktą šios šalies nacionalinį himną. Šiam ambicingam atlikimui diriguoti sutiko maestro Zbignev Levicki.

„Sveikiname Lenkijos Respublikos gyventojus su svarbia diena. Lietuvos kaimynė šiandien mums yra svarbus verslo partneris, ypač sujungus mūsų šalis „Rail Baltica” vėže. O lokomotyvų garsais suskambęs himnas simbolizuoja „Lietuvos geležinkelių” požiūrį – tikime nestandartiniais sprendimais, laužome praeities stereotipus ir esame modernus partneris mūsų klientams”, – pasakojo „Lietuvos geležinkelių” generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Sustyguoti septynis lokomotyvus vieningam kūrinio atlikimui ėmėsi dirigentas, Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro pirmasis smuikas Zbignev Levicki.

„Visų pirma, noriu prisidėti prie sveikinimų – esu Lietuvos lenkas, tad ši šventė man taip pat brangi, – sakė lokomotyvams dirigavęs muzikantas, – man didelį įspūdį paliko darbas ne meniškoje, o techninėje aplinkoje.”

Kūrinio atlikime dirigentas pasijautė kaip devynioliktame amžiuje.

„Esame įpratę matyti dirigentus su batutu, taip ir aš įprastai diriguoju. Na, o šiam kūriniui diriguoti teko su smuiku rankoje – tai būdavo įprasta devynioliktame amžiuje. Net Johanas Štrausas Vienoje įamžintas diriguojantis su smuiku rankoje”, – pasakojo Z. Leviski.

Procesas nebuvo lengvas ir pareikalavo visos komandos susitelkimo. Šio nestandartinio ansamblio galimybes „Lietuvos geležinkeliai” išbandė dar metų pradžioje, kai maestro Donatas Katkus drauge su mašinistų operuojamais lokomotyvais atliko Tautišką giesmę Lietuvos Respublikos atkurtos nepriklausomybės šimtmečiui.

Pasak „Lietuvos geležinkelių” vadovo, daugiausiai pastangų pareikalavo lokomotyvų ir skirtingų signalų tonacijų atranka, o idėjos įgyvendinimui ruoštis reikėjo daugiau nei mėnesį.

„Iš visų mūsų turimų traukinių – tiek keleivinių, tiek krovininių – turėjome atrinkti lokomotyvus, turinčius skirtingos tonacijos signalus. Tai išties nelengva užduotis, o jos rezultatas nustebino ir mus pačius – turbūt niekas Geležinkeliuose iki šiol nežinojo, kiek skirtingų garsų ir intonacijų turi lokomotyvai. Vykdėme ir muzikaliausių mašinistų atranką”, – pasiruošimo užkulisius atveria M. Bartuška.

Lenkijos nepriklausomybės diena kasmet švenčiama lapkričio 11 d. pažymint šalies iškovotą nepriklausomybę 1918 m.

Vaizdo įrašą galite pamatyti čia: https://youtu.be/QzHmGGqOwq8

Filmik z grającymi lokomotywami można obejrzeć na stronie https://youtu.be/QzHmGGqOwq8