Pabradėje įrengta daugiafunkcinė šaudykla

0
420

Baigtas įgyvendinti bendras Lietuvos, Vokietijos ir NATO Paramos ir viešųjų pirkimų agentūros (NSPA) projektas, kurį įgyvendinant modernizuojama Lietuvos kariuomenės Pabradės poligono infrastruktūra. Šią savaitę į Lietuvą atgabenta paskutinė Švedijos bendrovės SAAB pagamintų mobiliųjų taikinių kėliklių partija.

„Šis bendras Lietuvos – Vokietijos – NATO Paramos ir viešųjų pirkimų agentūros projektas ir kelių institucijų bendradarbiavimas yra sėkmės pavyzdys, kuris įkvepia siekiant kitų naujų tikslų modernizuojant Lietuvos kariuomenės poligonus“, – sako krašto apsaugos viceministras Eimutis Misiūnas. Jis taip pat pabrėžia, kad šis projektas parodo, kad bendradarbiaujant su NATO agentūra, Lietuvos kariuomenei reikalingą įrangą mes perkame tiesiai iš gamintojų, o ne tarpininkų.

Gauti sunkieji, stacionarūs, judantys lengvieji taikinių kėlikliai su šaudyklų valdymo sistemomis yra skirti Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje įrengtai daugiafunkcinei šaudyklai bei šiame poligone naujai įrengtoms lengvųjų pėstininkų ginklų, pėstininkų kovos mašinų šaudykloms. Naujųjų mobiliųjų taikinių kėliklių įranga kartu su Lietuvos kariais naudosis ir NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei pajėgumus skiriančios šalys ir kitų sąjungininkų kariai pratybų Lietuvoje metu.

Įgyvendinat šį projektą ypač prisidėjo Vokietijos gynybos ministerija. Susitarimą dėl Gen. S. Žukausko poligono infrastruktūros modernizavimo projekto finansavimo Krašto apsaugos ministerija su Vokietijos gynybos ministerija pasirašė 2018 metais. Pagal jį Vokietija padengė trečdalį lėšų mobiliųjų taikinių kėliklių įrangai, įskaitant valdymo ir vertinimo technologiją įsigyti. Šios lėšos projektui, kurio bendra vertė 3,4 mln. eurų (be PVM), Lietuvai skirtos pagal Vokietijos Vyriausybės programą „Šalių partnerių saugumo, gynybos ir stabilumo užtikrinimas ir stiprinimas“.

Gavus mobiliuosius taikinių kėliklius poligone įrengtos šaudyklos bus aprūpintos labai modernia ir patikima įranga, kuri pagerins tiek šarvuotos technikos įgulų, tiek karių individualių šaudymo įgūdžių tobulinimą.

Dalis taikinių kėliklių bus naudojami Gen. S. Žukausko poligono daugiafunkcinėje šaudykloje – tankams ir šarvuotajai technikai treniruojantis atlikti kovinius šaudymus (iki 3 km atstumu) su manevru ne tik dieną, bet ir nakties metu, taip sukuriant šaudykloje realistiškesnes mūšio sąlygas.

„Padedant NATO Paramos ir viešųjų pirkimų agentūrai Lietuva, kaip ir kitos NATO, šalys siekia sukurti ilgalaikius santykius su SAAB diegiant naujos kartos taikinių kėliklių ir simuliacines sistemas Lietuvos kariuomenės poligonuose, todėl jau šiais metais bus testuojamos LOMAH (angl. Location of Miss and Hit) sistema, kuri parodys pataikymo sklaidą realiu laiku ir leis pagerinti šaulio taiklumą. 2021 m. numatytas LOMAH sistemų įdiegimas. Taip pat Lietuva bus pirmoji šalis, kuri įdiegs kėliklių sistemas šaudymui uždarose patalpose “, – sako projekto koordinatorius pulkininkas leitenantas Virginijus Kleponis.

Čia taip pat numatoma naudoti judančius taikinius, terminius taikinius, mūšio imitavimo sistemas, dūminius imitatorius ir kt. Iki galo užbaigus darbus poligone ši daugiafunkcinė šaudykla bus viena moderniausių Baltijos regione.

 

KAM informacija