Padarė nuostolių už 1 mln. Eur, baudos gavo 11 tūkst. Eur

0
208

Vilniaus apygardos teismas atmetė Visagino atominės elektrinės (VAE) buvusio direktoriaus R. V. apeliacinį skundą ir paliko galioti 2019 m. gegužės 2 d. Vilniaus miesto apylinkės teismo nuosprendį, kuriuo jis pripažintas kaltu piktnaudžiavus tarnybine padėtimi. Teismas buvusiam VAE direktoriui skyrė 300 MGL (11 298 Eur) dydžio baudą.

Ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdybos pareigūnai, tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą palaikė Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Tyrimo metu buvo surinkta pakankamai duomenų, įrodančių, kad VAE direktorius R. V., piktnaudžiaudamas tarnyba, valstybei padarė didelę turtinę ir neturtinę žalą.

Teisminio nagrinėjimo metu kaltinamasis R. V. savo kaltę neigė, tačiau Vilniaus miesto apylinkės teismas R. V. pripažino kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir konstatavo, kad jis, būdamas VAE vadovas, turėdamas teisę duoti VAE darbuotojams privalomus vykdyti nurodymus, piktnaudžiaudamas tarnybine padėtimi, nevykdant privalomų viešojo pirkimo procedūrų, nesant sudarytos sutarties papildomoms viešinimo paslaugoms teikti, neteisėtai nurodė apmokėti papildomai teikiamas viešinimo paslaugas, viršijančias viešojo pirkimo–pardavimo sutartyje nurodytą sumą. Už šias paslaugas sumokėjus daugiau kaip 3 milijonus litų (virš 905 tūkst. eurų), valstybei, kaip VAE akcininkei, buvo padaryta didelė turtinė ir neturtinė žala.

Pagal teismo sprendimą, minėta veika, konstatavus didelės turtinės ir neturtinės žalos požymio buvimą, vertinama, kaip pavojinga ir užtraukianti baudžiamąją atsakomybę.

 

STT informacija