Pagal žurnalo „Reitingai“ sudaromą nacionalinį švietimo ir aukštojo mokslo institucijų reitingą, Vilniaus universitetas išlieka geriausiu universitetu Lietuvoje

0
63

Šiemet Vilniaus universitetas (VU) surinko 69,75 taško iš 100 galimų ir yra geriausiai vertinamas darbdavių, o VU studentai – vieni geidžiamiausių darbuotojų rinkoje.

VU šių metų reitinge ypač vertinamas mokslo, meno ir sporto veiklos bei personalo pasiekimų srityje ir alumnų kuriamos pridėtinės vertės ir darbdavių vertinimo srityje.

Mokslo, meno ir sporto veiklos bei personalo pasiekimų srityje VU išsiskiria gausiausiomis socialinių, gamtos ir humanitarinių mokslų publikacijomis. Skaičiuojant šiuos rodiklius buvo remtasi Lietuvos mokslo tarybos, Nacionalinės švietimo tarybos ir universitetų duomenimis.

Šių metų reitinge, kaip ir pernai, VU buvo geriausiai įvertintas darbdavių. Jų apklausa parodė, kad 59 proc. teigiamai vertina VU studentų paruošimą darbo rinkai, absolventų žinias ir gebėjimus. Todėl VU alumnai yra vieni geidžiamiausių darbuotojų darbo rinkoje, o jų gaunamas vidutinis metinis atlyginimas po studijų yra vienas didžiausių.

VU jau daugelį metų renkasi daugiausia gabiausių Lietuvos abiturientų. 59 proc. gabiausių abiturientų, išlaikiusių valstybinius brandos egzaminus nuo 86 iki 100 balų, rinkosi studijuoti VU. Be to, VU siūlo daugiausia doktorantūros studijų krypčių ir vietų.

Šiais metais Lietuvos aukštųjų mokyklų reitinge universitetai buvo vertinti pagal 39 parametrus, suskirstytus į 5 stambius kriterijus: mokslo, meno ir / ar sporto veiklą bei personalo pasiekimus, alumnų kuriamą pridėtinę vertę ir darbdavių vertinimą, studentų skaičių ir studijų kokybę, konkuravimą tarptautinėje studijų erdvėje, esamą ir ateities akademinį personalą.

Nuo 2014 m. žurnalo „Reitingai“ sudaromas nacionalinis aukštųjų mokyklų reitingas skelbiamas du kartus per metus (gegužę ir gruodį). Lietuvos aukštosios mokyklos nacionaliniame reitinge buvo vertinamos ir anksčiau. Visą tą laiką VU išliko šalies reitingų viršūnėje.