Pagaliau apsisprendė

0
235

Šiandien Seimo narė Ingrida Šimonytė patvirtino, kad dalyvaus Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atviruose pirminiuose rinkimuose, kurių metu partija apsispręs dėl paramos kandidatui į Prezidentus ir, jei jos kandidatūra sulauktų didžiausio pasitikėjimo – Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose.

„Apie šias pareigas niekada nei svajojau, nei ketinau siekti. Greičiau – atvirkščiai. Vis dėlto šiandien esu pasirengusi imtis tos didžiulės atsakomybės, jeigu žmonių valia taip lems. Kas pakeitė ankstesnę nuostatą? Pirma ir absoliučiai svarbiausia, savo pačios nuostabai patyriau, kiek daug žmonių – turiu galvoje tiek TS-LKD bendruomenę, tiek su partija nesusijusius bendraminčius – su mano asmeniu sieja kitokios – galbūt pagarbesnės, sąžiningesnės, nuoširdesnės – politikos viltis. Negerbti tokio pasitikėjimo būtų puikybė. Todėl tegul į klausimą, ar išties galiu šį lūkestį išpildyti, padeda atsakyti rinkėjai. Šiame etape – tie, kurie dalyvaus partijos pirminiuose rinkimuose, o vėliau galbūt ir kiti – jeigu tikės, kad bendras kitokios politikos, kitokių santykių visuomenėje, kitokio gyvenimo viltis galime sutelkti, sustiprinti ir įgyvendinti kartu“, – pabrėžia I. Šimonytė.

Pasak I. Šimonytės, jai kelia nerimą įvykiai ir tendencijos, kurios ima įsitvirtinti Lietuvoje.

„Draudimai, ciniški galios žaidimai, įsigalinti daugumos diktatūra mažumai – tai atstumia laisvus žmones, atgraso nuo domėjimosi ir dalyvavimo kuriant mūsų visų bendrabūvį, t. y. valstybės politiką. Galbūt kažkas būtent to ir siekia, tačiau aš demokratiją suprantu kitaip, todėl norėčiau Lietuvoje matyti visiškai priešingus procesus ir „vidinė emigracija“ – bėgimas nuo skaudinančių dalykų į savo kasdienius darbus – nėra man jauki būsena“, – teigia I. Šimonytė.

Kaip teigė Ingrida Šimonytė, nors joks Prezidentas savo dekretais negali pakeisti nei parlamentinės daugumos, nei jos suformuotos Vyriausybės, ar negali pats sau vienas sukurti šalies ir kiekvienos jos šeimos gerovės, tačiau Prezidentas gali ir privalo būti Konstitucijos garantas.