Pagerbtos raudonųjų partizanų aukos Šalčininkų rajone

0
258

Kaniūkų kaimo (Gerviškių seniūnija) civilių žmonių žudynės įvyko lygiai prieš 75-erius metus.

1944 m. sausio 29 d. sovietų partizanų būrys, vadovaujamas Genriko Zimano ir Jakovo Prennero, išžudė 38 vietos gyventojus. Iš 50 pastatų liko tik 4. Žudikai gyventojus įtarė bendradarbiaujant su naciais.

Nors prabėgo tiek metų, tačiau šiame Lietuvos krašte vis dar klausiama, kuo užpuolikams prasikalto dvimetė Danuta Molis, jauniausia „akcijos“ auka? Arba keturmetė Marija Tubin? Aštuonmetis Zygmunt Bandalevič? Jo metais vyresnis brolis Metek? Kuo prasikalto vyresni asmenys, tokie kaip paralyžiuota ponia Martinkevič, kuri gyva sudeginta savo namuose?

Vakar Butrimonių bažnyčioje buvo aukojamos šv. mišios už žuvusius Kaniūkų kaimo gyventojus. Vėliau Šalčininkų rajono savivaldybės atstovai kartu su meru Zdzislavu Palevičiumi, Butrimonių A. Krepštul gimnazijos bendruomenė, Šalčininkų skautai ir Kaniūkų kaimo gyventojai padėjo vainikus ir uždegė žvakes. Po pietų atminimo vietoje taip pat apsilankė Lenkijos Respublikos Seimo ir Senato Parlamentinės Asamblėjos delegacija, kurią sudarė Seimo narė Malgožata Gosevska (Małgorzata Gosiewska), Tadeuš Azevič (Tadeusz Aziewicz), Vojtech Zubowski (Wojciech Zubowski), Andžej Červinski (Andrzej Czerwiński).

 

Parengta pagal Šalčininkų raj. savivaldybės informaciją