Pamatykite, kaip atnaujintas Trijų kryžių paminklas!

0
349

Vienas iš sostinės simbolių vos per 4-ias savaites tapo vėl akinamai baltu. Dar 1916-tais metais pastatyti, sovietmečiu nugriauti ir beveik prieš 30 metų atstatyti Trys kryžiai buvo perdažyti keletą kartų.

„Paskutinį kartą Trijų kryžių paminklas buvo atnaujintas prieš beveik 5-erius metus, tačiau besikeičiančios oro sąlygos jau buvo gerokai apgadinę šį Lietuvai svarbų monumentą – kai kurie įtrūkimai buvo matomi iš toli ir tikrai nepuošė šio sostinės simbolio“, – teigia darbus atlikusios įmonės „Grinda“ vadovas Kęstutis Vaicekiūtis.

12-kos metrų paminklas, kurį sudaro trys balti sujungti gelžbetoniniai kryžiai, pirmiausia buvo apjuostas pastoliais, kuriais mėnesį vaikščiojo ir darbus atliko  12 bendrovės darbuotojų. Pirmiausia buvo pašalintas senasis dažų sluoksnis, užtaisyti įtrūkimai,  kai kuriose vietose siekę ir kelias dešimtis centimetrų. Paminklas buvo padengtas dvejais baltų silikoninių dažų sluoksniais.

Trijų kryžių paminklas pagal lietuvių architekto ir skulptoriaus Antano Vivulskio projektą pastatytas 1916-tais metais, sovietmečiu nugriautas, o 1989-tais metais atstatytas.