Pamėgino papirkti pasienietį – atsidūrė už grotų

0
234

Medininkų punkte šeštadienio vakare VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Padvarionių užkardos pareigūnas patikrino iš Lietuvos vykusio 42-ejų Baltarusijos piliečio ir jo vairuoto vienatūrio „Chrysler Grand Voyager“ dokumentus. Automobilis buvo pažymėtas baltarusiškais registracijos numeriais.

Paaiškėjo, kad užsienietis neturi privalomo vairuotojų civilinės atsakomybės draudimo liudijimo. Pasienietis informavo vairuotoją, jog šiam gresia administracinė bauda ir patarė kreiptis į Medininkų punkte įsikūrusias draudimo kompanijas.

Tuomet baltarusis dokumentus tikrinusiam VSAT pareigūnui pasiūlė „susitarti“ ir pateikė savo pasą, kuriame buvo įdėta 10 eurų kupiūra. Tuomet pasienietis Baltarusijos pilietį įspėjo apie gresiančią baudžiamąją atsakomybę, tačiau vairuotojo tai nesudrausmino. Vyras pareiškė žinąs apie jo laukiančius nemalonumus ir nesiliovė siūlyti paimti pinigus.

Baltarusijos pilietis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. VSAT Vilniaus rinktinėje dėl papirkimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Užsieniečiui gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas.

Be to, už neapdrausto automobilio vairavimą VSAT pareigūnai vyrą dar nubaudė administracine 30 eurų bauda. Transporto priemonė laikinai saugoma Medininkų punkte.

 

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės inf.