Pareigūnės užkirto kelią galimai nelaimei

0
35

Du neblaivūs vairuotojai įkliuvo Vilniaus r. policijos komisariato bendruomenės pareigūnėms – 1-ojo veiklos skyriaus vyresniosioms tyrėjoms Liudmilai Čeponienei ir Anželikai Rakauskienei. „VW Passat“ vairuotojui nustatyta 2,89 prom., o „Audi A4“ vairuotojui – 2,45 prom. alkoholio. Pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl transporto priemonių vairavimo, kai vairuoja neblaivus asmuo.

Birželio 21 d. apie 9 val. 25 min. Vilniaus r. policijos komisariato pareigūnes, vykusias tarnybiniu automobiliu į Juodšilių Uršulės Leduchovskios gimnazijos vaikų stovyklą, sostinės S. Batoro ir Žaliakalnio g. sankryžoje sustabdė vyras. Jis nurodė, kad Žaliakalnio gatve važiuoja ir automobilį „VW Passat“ vairuoja galimai neblaivus asmuo. Netrukus pareigūnės pastebėjo lėtai važiuojantį nurodytą automobilį. Įjungus mėlynos ir raudonos spalvos švyturėlius ir specialų garso signalą bei per garsiakalbį nurodžius sustoti dešinėje kelio pusėje, automobilio vairuotojas pakluso – pasukęs į Parko g. namo kiemą, sustojo. Automobilį vairavo buvo visiškai girtas vyras – jo judesiai buvo nekoordinuoti, o kalba – nerišli. Į klausimą, ar vartojo alkoholinius gėrimus, jis nesugebėjo atsakyti. Apie įvykį nedelsiant buvo pranešta kolegoms. Automobilio vairuotojui (gimusiam 1977 m.) buvo nustatyta 2,89 prom. alkoholio.

Tą pačią dieną apie 12 val. 50 min. Vilniaus r., Juodšilių k., pravažiuojančio automobilio vairuotojas bendruomenės pareigūnėms pranešė, kad sidabrinės spalvos automobilis „Audi“ visu keliu vingiuoja, o jį vairuojantis asmuo galimai neblaivus. Nedelsdamas policijos pareigūnės patikrinti sustabdė nurodytą automobilį „Audi A4“. Iš jo išlipo neblaivus ir svirduliuojantis vyras. Paaiškėjo, kad transporto priemonę vairavo penkiasdešimt trejų metų amžiaus vyras. Jis teigė, kad alkoholį vartojo prieš dvi valandas. Atvykę kolegos „Audi A4“ vairavusiam vyrui nustatė 2,35 prom. alkoholio.

Abiems vairuotojams pradėti ikiteisminiai tyrimai pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 2811 str. 1 d.

Artėjant ilgajam šventiniam savaitgaliui, policija įspėja, kad bus vykdomos sustiprintos vairuotojų blaivumo ir apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų bei greičio kontrolės priemonės, taip pat bus siekiama išaiškinti šiurkščius ir pavojų saugiam eismui keliančius Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Policija pataria: vairuokite atsakingai, sutelkdami visą dėmesį į kelią. Važiuokite neviršydami leistino važiavimo greičio ir nevairuokite išgėrę. Vairuodami nesinaudokite mobiliojo ryšio priemonėmis be laisvų rankų įrangos ir nepamirškite užsisegti saugos diržų bei pasirūpinti kartu su jumis keliaujančiais asmenimis.

Vilniaus apskr. VPK informacija