Suskaičiavo, kiek sostinėje trūksta policininkų ir pasiūlė prisijungsiančius pareigūnus apiberti tūkstančiais eurų

0
53

Socialdemokratai siūlo iš savivaldybės biudžeto mokėti motyvacines išmokas prie Vilniaus apskrities komisariato pajėgų prisijungsiantiems pareigūnams. Siūloma, kad prie Vilniaus policijos pajėgų prisijungusiam pareigūnui būtų išmokama iki 10 000 eurų siekianti suma.

„Matome vis augantį policijos pareigūnų trūkumą Vilniuje. Mūsų žiniomis, šiuo metu Vilniuje trūksta apie penkių šimtų pareigūnų, o toks trūkumas tampa rimta problema Vilniaus ir jo gyventojų saugumui. Nemažiau svarbus yra ir tinkamas darbo krūvio paskirstymas tarp pajėgų. Todėl privalome ieškoti priemonių, kurios skatintų pareigūnus dirbti Vilniuje, kur krūvis ir tenkančios užduotis tikrai ne iš prastųjų, ypač kai kiti miestai, kur darbo kur kas mažiau ir jis paprastesnis, tokias priemones jau turi ir jomis vilioja vilniečius“, – sako socialdemokratų frakcijos Vilniaus savivaldybėje seniūnas Povilas Pinelis.

Socialdemokratai siūlo ateinančių metų biudžete numatyti 700 tūkstančių eurų, kurie būtų skirti naujai prie Vilniaus apskrities policijos komisariato pajėgų prisijungiančių pareigūnų motyvacinėms išmokoms. Nors tikėtis, kad per metus esantis didžiulis pareigūnų trūkumas būtų panaikintas yra sunku, prašoma maksimali suma, kuri tenkintų policijos poreikius. Nepanaudojus visos sumos, ji grįžtų atgal į Vilniaus miesto biudžetą ir būtų naudojama kitais metais.

„Radus sutarimą dėl pačio principo, išmokėjimo tvarka turėtų būti derinama su policija ir pareigūnų profsąjungų atstovais, nes jie patys geriausiai žino tuos iššūkius su kuriais susiduria policijoje darbą pradedantis žmogus. Tai galėtų būti etapuojama ar vienkartinė išmoka, kurią gavęs pareigūnas įsipareigotų tam tikrą laiką dirbti sostinėje“, – sako P. Pinelis.

Šiuo metu Vilniaus miesto savivaldybėje yra svarstomas Vilniaus miesto biudžetas, kuris taryboje turėtų būti tvirtinamas sausio 24 dieną. Pritarus pateiktam siūlymui skirti lėšas būtų rengiamas ir Vilniaus taryboje tvirtinamas asignuotos sumos panaudojimo aprašas.