Pareigūnus įžeidinėjusiam ir tarnybinę techniką sugadinusiam asmeniui teks atsakyti už savo veiksmus

0
60

Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos (AAD) pradėjo administracinio nusižengimo teiseną dėl kliudymo įstatymų įgaliotiems pareigūnams atlikti savo darbą bei dėl valstybės pareigūno garbės ir orumo pažeminimo.

Šių veiksmų nuspręsta imtis po to, kai prie Lazdijų rajono savivaldybėje esančio Galsto ežero atvykusius aplinkos apsaugos pareigūnus, norėjusius patikrinti gautą pranešimą apie minėtame vandens telkinyje plaukiojančius katerius su galingais varikliais ir vandens motociklus, pasitiko vyrų kompanija, iš kurių vienas elgėsi itin agresyviai kliudė atsakingiems pareigūnams vykdyti savo pareigas, įžeidinėjo juos necenzūriniais žodžiais bei sugadino vieno iš aplinkos apsaugos pareigūnų tarnybinę filmavo kamerą, kuria buvo fiksuojamas patikrinimas.

Po šio incidento asmuo buvo sulaikytas policijos pareigūnų, kurie buvo iškviesti atsižvelgiant į tai, jog asmuo atrodė neblaivus bei elgėsi agresyviai, ir išvežtas į policijos komisariatą. Savo ruožtu, dėl šio įvykio policija buvo pradėjusi ikiteisminį tyrimą, bet vyras savo kaltę pripažino, atsiprašė ir nurodė, kad nori atlyginti padarytą žalą.

Vėliau aplinkos apsaugos pareigūnams apžiūrėjus katerį ant jo korpuso nebuvo registracijos numerio ir kitų identifikavimo duomenų. Išoriškai apžiūrėjus nepavyko nustatyti katerio galingumo, negauti katerio dokumentai, nenustatytas savininkas. Dėl katerio galingumo nustatymo AAD kreipsis į Lietuvos transporto saugos administraciją. Be to, to paties patikrinimo metu fiksuoti ir kiti galimi aplinkosaugos pažeidimai, dėl kurių toliau bus atliekamas tyrimas.

AAD primena, kad kliudymas įstatymų įgaliotiems pareigūnams įgyvendinti jiems suteiktas teises ar atlikti pavestas pareigas, jų teisėtų reikalavimų ar nurodymų ir kolegialių institucijų sprendimų nevykdymas užtraukia baudą asmenims nuo 60 iki 600 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 300 iki 1500 eurų, o už valstybės politiko, valstybės pareigūno, valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens garbės ir orumo pažeminimą gresia nuo 50 iki 300 eurų.

 

AAD informacija