Teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje 27 m. vyrui pareikšti kaltinimai tyčia smurtavus prieš uniformuotą greitosios medicinos pagalbos brigados vairuotoją

0
36

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Vilniaus miesto pirmojo policijos komisariato ikiteisminio tyrimo tyrėjai,  duomenimis, praėjusių metų lapkričio 12 d., apie 7 val. ryto buvo pranešta apie vienoje Vilniaus degalinių gulintį vyrą. Atvykusi nurodytu adresu Vilniaus m. greitosios medicinos pagalbos brigada rado ir į savo automobilį palydėjo jauną, sportiško sudėjimo asmenį, kuris kalbinamas sugebėjo nerišliai ištarti tik savo pavardę. Nutarus šį pacientą vežti detalesnei apžiūrai į ligoninę, nes buvo įtartas stiprus apsvaigimas nuo narkotinių ar kitų medžiagų, šis netikėtai atsistojo, ėmė daužyti greitosios automobilio duris iš vidaus, iššoko iš jo ir užpuolė lauke buvusį greitosios pagalbos brigados vairuotoją. Nuo smūgių parkritusį žmogų kaltinamasis dar keletą minučių spardė bei mušė kumščiais, o vėliau pasišalino.

Nukentėjusiam vairuotojui ligoninėje buvo nustatytas žandikaulio lūžis ir kiti sužalojimai, kurie tyrimo metu ekspertų kvalifikuoti kaip nesunkus sveikatos sutrikdymas.

Į įvykio vietą iškviesti policijos pareigūnai nedelsiant ėmė artimiausiose gatvėse ieškoti užpuoliko pagal medikų bei kitų liudytojų nurodytus požymius, tačiau nesėkmingai.

Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, gauti aplink buvusių vaizdo stebėjimo kamerų įrašai. Dar tą pačią dieną informacija apie įvykį, vaizdo įrašas ir policijos prašymas padėti atpažinti įtariamą asmenį buvo paskelbti žiniasklaidoje.

Praėjus beveik dviem savaitėms po įvykio, lapkričio 24 d. į policijos tyrėją el. paštu kreipėsi asmuo, kuris nurodė, kad tik dabar pamatė ir atpažino save viešai išplatintame įraše, paties įvykio visai neprisimena, nes buvo labai girtas, nežinojo, kad yra ieškomas, tačiau dėl visko prisipažįsta ir yra pasiruošęs atlyginti padarytą žalą nukentėjusiam vairuotojui.

Įvertinus ikiteisminio tyrimo metu surinktų duomenų visumą greitosios vairuotoją užpuolusio asmens veiksmai kvalifikuoti kaip atitinkantys nusikalstamą veiką, numatytą LR Baudžiamojo kodekso 138 str. 2 d. 10 p.

Ši baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismui.

Prokuratūros informacija