Pasą su klastotėmis pateikusiam rusui nepavyko apgauti pasieniečių

0
30

Medininkų punkte VSAT pariegūnai į Lietuvą neįleido mikroautobusu vykusio Rusijos piliečio. Jo pase VSAT pareigūnai aptiko, įtariama, suklastotus dviejų valstybių sienos kirtimo spaudus. Taip pat paaiškėjo, kad padirbtas yra ir užsieniečio turėtas leidimas nuolat gyventi Belgijoje.

Vakar vakare VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Padvarionių užkardos pasieniečiai Medininkų punkte patikrino 20-mečio Rusijos piliečio pateiktus dokumentus. Užsienietis į Lietuvą vyko kaip mikroautobuso „Volkswagen Crafter“ keleivis. Šia transporto priemone taip pat važiavo grupė kitų asmenų.

Kontrolės metu ruso pateiktas pasas buvo tvarkingas, tačiau VSAT pareigūnai atkreipė dėmesį į jame neva Slovėnijos bei Latvijos pasienio pareigūnų dėtus atvykimo bei išvykimo spaudus. Pirminiais duomenimis, jie – suklastoti.

Taip pat nustatyta, kad padirbtas Rusijos piliečio turėtas leidimas nuolat gyventi Belgijoje. Originalus toks dokumentas būtų suteikęs teisę užsieniečiui legaliai atvykti ir būti Šengeno erdvėje.

VSAT pareigūnai suklastotą leidimą paėmė, o Rusijos piliečio pase esančius sienos kirtimo spaudus anuliavo specialiomis žymomis. Dokumentas grąžintas užsieniečiui. Jam taip pat įteiktas tokiais atvejais surašomas atsisakymas leisti atvykti į Lietuvą.

Mikroautobuso „Volkswagen Crafter“ vairuotojui ir keleiviams leista atvykti į Lietuvą, o Rusijos piliečiui teko pėsčiomis grįžti į Baltarusiją.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės informacija