Pasiektas susitarimas dėl skraidančio šaudmens sistemos „Warmate“ įsigijimo: ginklai bus perduoti ukrainiečiams

0
138

KAM viceministras Vilius Semeška rugpjūčio 26 d. lankėsi Varšuvoje, kur su Lenkijos įmonės „WB Group“ atstovais derėjosi dėl skraidančio šaudmens sistemos (dronų kamikadzių) įsigijimo. Krašto apsaugos ministerija tarpininkaus perkant šiuos ginklus Ukrainai už Lietuvos piliečių surinktus pinigus.

„Su gamintojais sutarėme, kad už mūsų visuomenės suaukotą sumą, skirtą įsigyti skraidančio šaudmens sistemą iš Lenkijos, bus nupirkti du pilni komplektai, sudarantys paleidimo sistemą ir 37 vienetus skraidančių šaudmenų, vadinamųjų dronų kamikadzių. 10 dronų bus gauti kaip įmonės dovana. Tai yra dronai, nešantys sprogmenis ir galintys naikinti tankus ar vadavietes. Šių dronų poreikis yra suderintas su Ukrainos kariuomene“, – sakė viceministras V. Semeška.

Numatytas tiekimo laikas: spalio-lapkričio mėnesiai.

Lengvai transportuojami „Warmate“ dronai kamikadzės sveria apie 5,7 kg, gali veikti 30 km atstumu ir atakuoti 150 km/h greičiu. Šie dronai pasižymi ypatingu operatyvumu – parengti vykdyti užduotis juos galima per mažiau nei 5 minutes.

Piliečių lėšas šiam įsigijimui rinko visuomenininkas ir žurnalistas Andrius Tapinas. Jo iniciatyva „Legion of Boom“ surinko per 2 mln. eurų, iš kurių 1 mln. eurų bus skiriamas skraidančio šaudmens sistemos „Warmate“ įsigijimui. Už likusią sumą bus perkama ukrainietiškų dronų kamikadzių „UJ-23 Topaz“, gaminamų įmonės „UkrJet“.

KAM informacija