Pasieniečiai Alytaus rajone sulaikė milijoninį kontrabandos krovinį ir du druskininkiečius

0
258

Vakar VSAT Pagėgių pasienio rinktinės  Kriminalinės žvalgybos skyriaus  ir Specialiosios paskirties skyriaus Vilniaus komandos pareigūnai patikrino vietovę ties Alytaus rajono Mankūnų kaimu. Turėta žinių, kad čia gali būti bandoma gabenti neteisėtą krovinį.

Pasieniečiai suorganizavo pasalą. Netrukus į ją pateko 24-erių druskininkietis, kuris krovė cigaretes iš krovininio automobilio „Mercedes Benz“ į krovininį automobilį „Renault Midlum“.  Antrą vyrą, kuris galimai krovė kontrabandines cigaretes, pasieniečiams teko vytis, nes jis bandė pasišalinti. Bėglį, 43-ejų Druskininkų savivaldybės gyventoją, VSAT pareigūnai sulaikė Mankūnų kaimo prieigose.

Patikrinimo metu automobilyje „Renault Midlum“ VSAT pareigūnai rado 74 500 pakelių cigarečių „NZ  Gold“ su Baltarusijos akcizo ženklais. Šalia stovėjusiame automobilyje „Mercedes Benz“ rasta  dar 245 500 pakelių tokių pat cigarečių. Iš viso pasieniečiai sulaikė 320 000 pakelių kontrabandinių rūkalų. Tokio krovinio vertė Lietuvoje su mokesčiais yra apie 1 mln. 126 tūkst. eurų. Taip pat įvykio vietoje buvo aptiktas automobilis „Audi A6“,  kuriuo, spėjama, atvyko sulaikytieji.                           

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis VSAT Pagėgių pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tokį nusikaltimą gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Abu Druskininkų savivaldybės gyventojai sulaikyti ir uždaryti į areštines. Automobiliai ir cigaretės saugomi Pagėgių pasienio rinktinėje.

VSAT informacija