Pasieniečiai gabeno svarbiausią žmogaus organą

0
261

Šiandien paryčiais Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) sraigtasparnis iš Rygos į Vilnių per valandą atskraidino donoro širdį persodinimo operacijai.

Informaciją, jog donorinio organo gabenimui reikalingas orlaivis, VSAT Aviacijos valdybos pareigūnai gavo iš Nacionalinio transplantacijos biuro.

Iš Paluknyje, Trakų rajone, esančios bazės pakilęs sraigtasparnis „Eurocopter EC 145“ apie 1 valandą nakties nutūpė eismo žiede ties Santaros klinikomis. Čia į orlaivį įsėdo chirurgų brigada.

Per pusantros valandos „Eurocopter EC 145“ pasiekė Latvijos sostinę ir ėmė laukti, kol bus atlikta operacija bei tinkamai parengtas donorinis organas.

Penktadienį, 5 val. 14 min., į VSAT sraigtasparnį įlipo donoro širdį gabenę medikai ir „Eurocopter EC 145“ tuoj pat pakilo skrydžiui.

Atstumą nuo ligoninės Rygoje iki Vilniaus pasieniečių orlaivis įveikė dar greičiau. Po 1 valandos ir 7 minučių VSAT sraigtasparnis nusileido aikštelėje netoli Santaros klinikų ir išlaipino donorinį organą gabenusius specialistus.

Dar po keliolikos minučių „Eurocopter EC 145“ sėkmingai pasiekė nuolatinę savo bazę Paluknyje, Trakų rajone.

Tai trečias atvejis šiemet, kai pasieniečių orlaiviu gabenti donoriniai organai.

VSAT ir Nacionalinis transplantacijos biuras turi sutartį, pagal kurią transplantacijai reikalingi organai skraidinami moderniais pasieniečių sraigtasparniais „Eurocopter“. Šie orlaiviai yra ypač greitaeigiai, ekonomiški, manevringi, jiems leistis ir kilti reikia nedidelio ploto, todėl organų paimti jie gali tūpti kone ligoninių kiemuose ar jų teritorijose.

VSAT archyvo nuotraukos