Pasieniečiai sulaikė iš Lietuvos gabentą automobilį „Opel Astra“, kurio belgiškas registracijos liudijimas, įtariama – visiška klastotė

0
44

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Padvarionių pasienio užkardos pareigūnai Medininkų PKP tikrino į Baltarusiją vykusį autovežį „Renault“ su priekaba „Rimo“ lietuviškais valstybinio numerio ženklais. Automobilį vairavo 41-erių Tadžikijos pilietis. Jo pateikti asmens bei autovežio su priekaba dokumentai buvo tvarkingi. Tačiau VSAT pareigūnams abejonių kilo dėl priekaboje gabento automobilio „Opel Astra“. Jis buvo be valstybinių numerių, o jo registracijos liudijimas – belgiškas. Būtent jis Padvarionių pasieniečiams sukėlė abejonių. Taip pat nustatyta, kad autovežis ir priekaba neapdrausti privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu.

Dėl transporto priemonės dokumento suklastojimo ar disponavimo juo Vilniaus pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros 1-ojo skyriaus prokuroras.

Už tokią nusikalstamą veiką įstatyme numatyta bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 3 metų.

Transporto priemonės dalyvavimo viešajame eisme reikalavimus pažeidusiam vairuotojui skirta 50 eurų bauda. Po apklausos jis buvo paleistas.

Abejonių sukėlusį automobilio registracijos liudijimą tiria VSAT ekspertai.

Sulaikytas automobilis saugomas Padvarionių pasienio užkardoje.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės informacija