Pasieniečiai sulaikė Latvijos pilietį, lengvojo automobilio slėptuvėse gabenusį per 1 000 pakelių kontrabandinių rūkalų: vyrui gresia bauda ir transporto priemonės konfiskavimas.

0
120

Pirmadienio vakarą VSAT Vilniaus pasienio rinktinės pareigūnai, vykdydami tarnybą Ignalinos rajone, prie Tverečiaus pasienio kontrolės punkto patikrinti sustabdė automobilį „Citroen C4“ su latviškais registracijos numeriais. Jį vairavęs 49-erių latvis pasieniečiams pateikė tvarkingus asmens ir transporto priemonės dokumentus. Tačiau į šią paprastą procedūrą reaguoti ramiai vairuotojui nepavyko. Į akis krentantis latvio nerimas VSAT pareigūnus paskatino sitroeną pristatyti į Tverečiaus pasienio užkardą ir ten patikrinti jį nuodugniau.

Nuojauta VSAT pareigūnų nenuvylė. Paaiškėjo, kad automobilyje yra įrengtos slėptuvės, kurias užsienietis prikimšo cigarečių „NZ Gold“ su baltarusiškais akcizo ženklais. Pasieniečiai iš užmaskuotų ertmių ištraukė 1 139 pakelius cigarečių.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką Latvijos piliečiui gresia bauda nuo 3 500 iki 6 000 eurų. Užsienietis taip pat gali netekti automobilio, kuriuo neteisėtai gabeno rūkalus.

Po apklausos pasieniečiai latvį paleido. Automobilis ir cigaretės saugomi Tverečiaus pasienio užkardoje.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės informacija