Pasieniečiai sulaikė likimo valiai automobilyje „Renault Trafic“ paliktus 13 Sirijos piliečių: jų gabentojas spruko

0
47

Apie pastebėtus įtartinus asmenis VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kalvarijos pasienio užkardos pareigūnai informacijos gavo iš Marijampolės apskrities policijos penktadienį popiet.

Užfiksuota, kad Kalvarijos savivaldybės Senosios Radiškės kaimo apylinkėse, šalia garažų, jau kurį laiką stovi nežinia kieno paliktas mikroautobusas „Renault Trafic“ su lenkiškais registracijos numeriais. Nuvykę į nurodytą vietą, policijos pareigūnai rado automobilį, o jame – 13 tamsaus gymio asmenų. Netoliese einantis kelias nuo šio kaimo veda tiesiai į Lenkiją. Nuo čia iki sienos su kaimynine valstybe – apie 3 kilometrus.

Atvykę pasieniečiai migrantus sulaikė. Netrukus išsiaiškinta, kad šie vyrai – Sirijos piliečiai, amžius svyruoja nuo 18 iki 40 metų. Aštuoni iš jų neturėjo asmens dokumentų.

Pirminiais duomenimis, naudodamiesi neteisėto žmonių gabentojo paslaugomis, užsieniečiai ketino per Lietuvą pasiekti Vakarų Europą. Pasieniečiai daro prielaidą, kad policijos pareigūnus išvydęs gabentojas metė mikroautobusą su jame sėdinčiais keleiviais.

Neteisėtus migrantus gabenęs vairuotojas nustatinėjamas.

Dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną VSAT Varėnos rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tokį nusikaltimą gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 6 metų.

Tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Alytaus apylinkės prokuratūros prokuroras.

Automobilis saugomas Kalvarijos pasienio užkardoje. Neteisėti migrantai laikinai apgyvendinti Kapčiamiesčio pasienio užkardoje.

VSAT Varėnos pasienio rinktinės informacija