Pasieniečiai sulaikė Nerimi iš Baltarusijos plukdytą nelegalių rūkalų krovinį: jį kontrabandininkai bandė maskuoti statybinėmis plytomis

0
451

Vakar vakare Vilniaus pasienio rinktinės Pavoverės užkardos pareigūnai vaizdo stebėjimo sistema ties Švenčionių rajono Prienų kaimu užfiksavo Nerimi plaukiantį įtartiną kryžiaus formos objektą. Jį pasieniečiai kelias valandas sekė vizualiai, o į krantą, priplaukę tarnybine valtimi, ištraukė ties Švenčionių rajono Molių kaimu. Ši vieta yra maždaug už 100 metrų nuo sienos su Baltarusija, kuri čia eina upės viduriu.

Paaiškėjo, kad baltarusių kontrabandininkai į Lietuvą mėgino atplukdyti aštuonis sandariai supakuotus, tarpusavyje surištus ir kryžiaus formos metaliniu rėmu sutvirtintus rūkalų ryšulius. Cigarečių dėžėms į vandenį panardinti ir maskuoti panaudotos statybinės plytos.

Iš viso į pasieniečių rankas pateko 2000 pakelių cigarečių „NZ Gold“ su baltarusiškomis banderolėmis. Prie krovinio buvo pritvirtintas GPS imtuvas. Tokį įrenginį kontrabandininkai naudoja plaukiantiems rūkalų „plaustams“ sekti ir surasti, jei šie pasiekia numatytą vietovę.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pradėta administracinė teisena. Už tai teisės aktuose numatyta bauda nuo 5,2 iki 6 tūkst. eurų. Cigaretės laikinai saugomos Pavoverės pasienio užkardoje.

Analogiškų atvejų, kuomet pasieniečiams tenka traukti iš cigarečių pakuočių suformuotus ir statybinių medžiagų pagalba nugramzdintus plaustus, dažniausiai pasitaiko žiemos sezono metu, kai upėse prasideda ledonešis.

Būtent tada rūkalų plaustus bandoma užmaskuoti ir padaryti panašiais į plaukiančias ledo lytis. Jie apvyniojami medicinine marle, apdrabstomi sušalusiu sniegu, o plūdrumui reguliuoti parenkamos įvairios statybinės medžiagos – plytos, betoniniai blokeliai, šaligatvio trinkelės ir pan.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės informacija