Pasieniečiai sulaikė tris, įtariama, vogtas transporto priemones

0
214

Sienos ruožą su Baltarusija ir Lenkija kontroliuojantiems Varėnos rinktinės pasieniečiams įkliuvo vilkiko puspriekabė ir du naujutėliai lengvieji automobiliai.

Penktadienį Tribonių užkardos pasieniečiai Šalčininkų kontrolės punkte patikrino į Baltarusiją vykusį Lietuvoje registruotą vilkiką „Volvo“ ir puspriekabę „Kaessbohrer“. Pastaroji buvo pažymėta lenkiškais registracijos numeriais. Kontrolės metu paaiškėjo, kad puspriekabės, kuri, įtariama, yra vogta, paieška paskelbta Lenkijoje.

Varėnos pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas, vairuotojas po apklausos paleistas. Puspriekabė laikinai saugoma Vilniaus rinktinėje.

Antrą įtartiną automobilį Varėnos pasienio rinktinės pareigūnai sulaikė ties Lazdijų rajono savivaldybės Akmenių kaimu. Penktadienį patikrinus čia sustabdytą 2019 metų „Mercedes Benz E“ klasės automobilį, kuris buvo pažymėtas Prancūzijos registracijos numeriais, nustatyta, jog jo kaip pavogto ar neteisėtai nusavinto paieška paskelbta Prancūzijoje.

Dėl šio fakto pradėtas ikiteisminis tyrimas. Prie „mersedeso“ vairo sėdėjęs 36 metų Rusijos iš pradžių buvo sulaikytas dviem paroms, o savaitgalį teismas leido jį suimti vienam mėnesiui. Automobilis saugomas Kalvarijos pasienio užkardoje.

Dar vieną, įtariama, vogtą transporto priemonę Kalvarijos pasieniečiai sulaikė sekmadienį. VSAT pareigūnai ties Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimu, kelyje Suvalkai – Marijampolė, patikrinti sustabdė automobilį „Audi A8“ vokiškais registracijos numeriais.

Patikros metu paaiškėjo, kad 2019 metais pagaminta transporto priemonė yra ieškomas Vokietijos pareigūnų. Be to, nustatyta, kad „Audi A8“ vairavęs 39 metų Lenkijos pilietis neturėjo teisės sėsti prie vairo. Už tai jam skirta 300 eurų bauda.

Po apklausos vairuotojas ir kartu vykęs jo tautietis dviem paroms uždaryti į areštinę. Automobilis laikinai saugomas Kalvarijos pasienio užkardoje, o tolesnes įvykio aplinkybes aiškinasi ikiteisminį tyrimą dėl nusikalstamu būdu gauto turto įsigijimo ar realizavimo pradėję Varėnos pasienio rinktinės pareigūnai.

 

VSAT Varėnos pasienio rinktinės inf.