Pasieniečiai vėl sulaikė krovininiame vagone iš Baltarusijos gabentą kontrabandą

0
152

Vakar VSAT Varėnos pasienio rinktinės Tribonių pasienio užkardos pareigūnai patikrino į Stasylų geležinkelio kontrolės punktą atvykusį krovininį sąstatą. Juo tranzitu iš Baltarusijos į Karaliaučiaus sritį gabentas įvairių statybinių medžiagų krovinys.

Patikros metu pasieniečiai itin atidžiai apžiūrėjo vieną sąstato vagoną, skirtą birioms medžiagoms pervežti. Paaiškėjo, kad jame po akmens skaldos kroviniu buvo paslėpta 20 polietileno plėvele aptrauktų dėžių su cigaretėmis. Iš viso sulaikyta 10 tūkst. pakelių cigarečių „Fest“, pažymėtų baltarusiškomis banderolėmis. Tokio krovinio vertė Lietuvoje su mokesčiais yra apie 37 tūkst. eurų,

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis VSAT Varėnos pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Po šio sulaikymo atlikus reikalingus formalumus sąstatui leista vykti nustatytu maršrutu.

Pastarąjį mėnesį tai buvo jau trečias toks panašus atvejis, kai į Stasylų geležinkelio kontrolės punktą iš Baltarusijos atvykusiuose krovininiuose sąstatuose pasieniečiai aptiko kontrabandinius krovinius.

Spalio 21 d. trijuose vagonuose VSAT pareigūnai rado beveik 90 tūkst. pakelių cigarečių, kurių vertė yra beveik trečdalis milijono eurų. Ši kontrabanda gabenta vagonuose su pašarų ir techninės druskos kroviniais.

Spalio 7 d. dviejuose iš Baltarusijos įvažiavusiuose krovininiuose sąstatuose pasieniečiai sulaikė 35 tūkst. pakelių rūkalų, kurių vertė Lietuvoje yra apie 130 tūkst. eurų. Baltarusiškos cigaretės tąkart buvo paslėptos po akmens skalda.

VSAT Varėnos pasienio rinktinės informacija