Įkliuvo du baltarusiškų rūkalų gabentojai

0
268

Pareigūnai Ignalinos rajone su įkalčiais sulaikė kontrabandines cigaretes gabenusius Vilniaus ir Šalčininkų rajono gyventojus. Iš viso į pasieniečių rankas pateko 6 tūkst. pakelių neteisėtai į Lietuvą atgabentų rūkalų.

Vakar naktį Vilniaus pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus pasieniečiai kartu su kolegomis iš Specialiosios paskirties skyriaus Vilniaus komandos Ignalinos rajono Didžiasalio kaime užklupo vyrą. 23-ejų vilnietis iš garaže stovėjusio automobilio „Volkswagen Caddy“ krovė juoda polietileno plėvele aptrauktus ryšulius.

VSAT pareigūnai jau turėjo informacijos, kad čia gali būti sandėliuojamos neteisėtai atgabentos prekės.

Nuo vilniečio sulaikymo vietos iki sienos su Baltarusija – 2 kilometrai.

Iš viso į pasieniečių rankas pateko 6 tūkst. pakelių cigarečių ,,Fest”, pažymėtų baltarusiškais akcizo ženklais. Toks rūkalų kiekis Lietuvoje, įskaičiavus visus privalomus sumokėti mokesčius, yra vertas daugiau kaip 21 tūkst. eurų.

Tyrimą tęsę VSAT pareigūnai netoliese aptiko dar vieną automobilį. Įtarimą sukėlusiame „Mercedes Benz E 270“ sėdėjo 23-ejų Šalčininkų rajono gyventojas, o mašinos salone aptiktos iš „Volkswagen Caddy“  išimtos sėdynės.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis VSAT Vilniaus pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Panevėžio apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras.

Abu vyrai po apklausų Vilniaus rinktinėje paleisti. Jiems gresia baudos arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Neteisėti rūkalai ir automobiliai laikinai saugomi Tverečiaus pasienio užkardoje.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės informacija