Pasienio Lietuvos muitinės postai bus aprūpinti nauja modernia muitinimo tikrinimo įranga

0
113

Lietuvos muitinė, dalyvaudama Europos Sąjungos finansinės paramos priemonėje, pasirašė dotacijų sutartį su Europos Komisija dėl muitinio tikrinimo įrangos muitinės postams įsigijimo finansavimo.

Projektas „Lietuvos Respublikos muitinės postų gebėjimų stiprinimas“ 80 proc. yra finansuojamas Europos Sąjungos ir 20 proc. Lietuvos biudžeto. Projekto vertė – 23, 5 mln. eurų.

Vykdant šį projektą, pagal sutartį su Europos Komisija, modernia muitinio tikrinimo įranga bus aprūpinta 13 Lietuvos muitinės postų. Bus įsigyti didelės galios rentgeno skeneriai, keleivių bagažo rentgeno skeneriai, nešiojami atgalinės sklaidos rentgeno skeneriai, endoskopai, Raman tipo spektrometrai ir mobilieji radiacijos aptikimo prietaisai.

Naujai įsigyta muitinio tikrinimo įranga bus skirta Lietuvos ir Baltarusijos bei Lietuvos ir Rusijos pasienio postams, taip pat Klaipėdos jūrų uosto postams, Palangos ir Kauno oro uostų postams, Vilniaus pašto postui ir Muitinės mobiliųjų grupių postams. Naujoji muitinio tikrinimo įranga bus naudojama cigarečių, vaistų, narkotikų ir kitų nelegaliai gabenamų prekių kontrolei.

Šio projekto pabaiga – 2025 m. birželio 30-oji.