Pasienio pareigūnai paminėjo profesinę šventę

0
336

Vilniaus pasienio rinktinė vakar Švenčionių mieste iškilmingai paminėjo savo profesinę dieną. Nuoširdžiausius sveikinimus Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnams skyrė ir Vilniaus rajono savivaldybės direktorė Liucina Kotlovska.

Renginį pradėjo iškilmingas pasieniečių šventinis paradas bei rikiuotė. Surengtos ceremonijos metu skambėjo sveikinimai ir įteikti apdovanojimai bei padėkos raštai Vilniaus pasienio rinktinės pareigūnams ir darbuotojams už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą.

Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Liucina Kotlovska sveikindama pareigūnus su nuostabia profesine šventė, dėkojo už daug ištvermės ir drąsos reikalaujantį darbą bei linkėjo stiprybės ir saugios tarnybos. Gražios šventės proga L. Kotlovska įteikė padėkos raštus nuo Savivaldybės merės Marijos Rekst. Padėkos raštai įteikti Vilniaus pasienio rinktinės pareigūnų bendruomenei ir Vilniaus pasienio rinktinės vyresniajai specialistei,  vidaus tarnybos kapitonei Jolitai Kuncaitienei.

Koncertinę programą surengė Pabradės fanfarinis orkestras. Didelį susirinkusių dėmesį patraukė kinologų su tarnybiniais šunimis pasirodymai, kiti stebėjo technikos bei ginkluotės demonstravimą. Šventės dalyviai, svečiai bei miesto gyventojai galėjo iš arčiau susipažinti su pasieniečių profesija.

Visi šventės dalyviai buvo vaišinami pasienietiška koše.

Birželio 29-oji yra profesinė beveik pusketvirto tūkstančio VSAT pareigūnų, tarnautojų ir darbuotojų šventė.

Pasieniečių dienos ištakos siekia tarpukario Lietuvos laikus. Pirmąkart ši profesinė šventė paminėta 1922-aisiais. Tų metų sausį krašto apsaugos ministras Jonas Šimkus pasirašė įsakymą kariuomenei, kuriuo įteisino birželio 29-ają kaip Pasienio pulko šventę.

Vilniaus rajono savivaldybės informacija