Pasienyje – pastiprinimas iš Estijos: praėjusią parą sulaikyti dar 37 migrantai

0
204

Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje darbą pradėjo dešimt Estijos policijos ir sienų apsaugos tarnybos ESTPOL5 padalinio pareigūnų. Jie vykdo užduotis Varėnos rinktinės Druskininkų užkardos ruože.

Estijos pareigūnai pasitelkiami į pagalbą žvalgant pasienio ruožą iš oro, saugant objektus, kuriuose laikinai apgyvendinami neteisėti migrantai, užtikrinant viešąją tvarką ir pan.

Mėnesį Lietuvoje dirbsiantys ESTPOL5 atstovai taip pat patruliuos kartu su kolegomis iš Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT). Patrulių vyresniaisiais bus Lietuvos pasieniečiai.

Estijos pagalba Lietuvai teikiama pastaruoju metu labai išaugus neteisėtų migrantų srautui. Šiemet Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje iš viso sulaikyti 1546 neteisėti migrantai. Šis skaičius yra beveik dvidešimt kartų didesnis, nei buvo per visus 2020-uosius. Pernai sulaikytas 81 toks užsienietis. 2019 m. pasieniečiams įkliuvo 46 neteisėti migrantai, 2018 m. – 104, 2017 m. – 72.

Dėl to tokio migrantų antplūdžio VSAT sustiprino sienos su Baltarusija apsaugą. Be įvairių organizacinių priemonių, į šį ruožą buvo komandiruoti pareigūnai iš kitų VSAT padalinių bei skirti papildomi techniniai resursai. Be to, pasieniečiams pagalbon atėjo pajėgos iš Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros FRONTEX, Viešojo saugumo tarnybos, Šaulių sąjungos ir kitų institucijų.

Estijos policijos ir sienų apsaugos tarnyba jau yra vykdžiusi įvairias misijas Graikijoje, Rumunijoje, Vengrijoje, Ispanijoje, Italijoje, Bulgarijoje, Slovėnijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Lenkijoje ir Suomijoje.

 

VSAT informacija