Pasiūlė Vilniuje įamžinti garsaus JAV politiko atminimą

0
170

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas, Seimo TS -LKD frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis kreipėsi į Vilniaus miesto merą Remigijų Šimašių siūlydamas įamžinti tvirto laisvės ir nepriklausomybės bei demokratijos idealų gynėjo, Baltijos valstybių saugumo stiprinimo rėmėjo bei Lietuvos draugo JAV senatoriaus Džono Makeino (John McCain) atminimą, paskiriant tam vieną iš Vilniaus viešųjų erdvių.
„Po kovos su sunkia liga miręs senatorius Dž. Makeinas buvo išskirtinė asmenybė, drąsus karys ir išmintingas politikas. Jo gyvenimas ir politinė veikla yra įkvepiantis tarnystės savo šaliai, nenusilenkimo galios ir valdžios diktatūrai, drąsos ir tikėjimo universaliomis vertybėmis ir idealais pavyzdys. Jo politinis indėlis į Baltijos šalių išsilaisvinimą iš sovietinės diktatūros ir saugumą yra išskirtinis, o nuopelnai Lietuvai plačiai pripažinti ir įvertinti ne vienu Lietuvos valstybiniu apdovanojimu“, – kreipimesi pažymi G. Landsbergis.
TS – LKD pirmininkas paragino merą imtis iniciatyvos ieškoti sprendimų, kaip įamžinti senatoriaus Džono Makeino atminimą Lietuvos sostinėje.