Vilniaus ir Kauno oro uostuose pasieniečiai sulaikė du iš užsienio grįžusius lietuvius, kuriems gimtinėje buvo paskelbta paieška

0
16

Ketvirtadienį Vilniaus pasienio rinktinės Vilniaus oro uosto užkardos pareigūnai Kauno oro uoste tikrino iš Londono (Jungtinė Karalystė) parskridusių keleivių dokumentus. Pasieniečiai nustatė, kad vieno iš jų, 34-erių Lietuvos piliečio, paiešką gegužės 17 d. paskelbė sostinės policija. Vyras buvo nuteistas už įvykdytą nusikalstamą veiką, tačiau vengė atlikti jam paskirtą bausmę.

Pasieniečiai lietuvį, savo gyvenamąją vietą deklaravusį Jungtinėje Karalystėje, sulaikė ir atvesdino į Vilniaus oro uosto pasienio užkardos Kauno oro uosto pasienio kontrolės punkto tarnybines patalpas. Susisiekus su paieškos iniciatoriumi, sulaikytasis buvo perduotas atvykusiam policijos konvojui.

Ta pačią dieną sostinės oro uoste pasieniečiai sulaikė vieną reisu iš Amsterdamo (Nyderlandai) atskridusią keleivę. Šalies įstatymus pažeidinėjusią 39-erių klaipėdietę olandai deportavo. Patikrinę jos asmens duomenis, pasieniečiai nustatė, kad už įvykdytą nusikaltimą nuteistos, tačiau bausmės neatlikusios moters jau penkerius metus ieško uostamiesčio policija.

VSAT pareigūnai šią keleivę sulaikė ir netrukus perdavė policijos pareigūnams.

Šiemet pasieniečiai jau sulaikė 331 asmenis (iš jų 264 – oro uostuose), kurių dėl įvairių nusikaltimų ar pažeidimų ieškojo Lietuvos bei užsienio teisėsaugos institucijos.

2023 m. tokių sulaikytųjų buvo 1 085, iš kurių 853 VSAT pareigūnai sulaikė oro uostuose. 2022 m. šie skaičiai buvo atitinkamai 1 520 ir 1 187.

VSAT Komunikacijos skyriaus informacija