Pastebimas baltarusių suaktyvėjimas

0
238

Kaimynai iš rytų į Vilniaus skandinaviškų namų apyvokos prekių parduotuvę jau kuris laikas plūsta autobusais. Jų prie prekybos centro pilna ir šį savaitgalį. Atranda valgyklą…

Dar net ne lapkritis, o daugeliui – jau kalėdinis periodas. Eismą reguliuojantys vaikinai pluša nuo ankstyvo ryto. Tačiau iš pirmo žvilgsnio transporto priemonių nėra taip jau labai daug. Tai apgaulinga… Stovėjimo vietų trūksta, nes jas užima didžiuliai autobusai iš Baltarusijos. „Ikea“ prekės ženklas kaimynams toks svarbus, jog nusimetusios paltus merginos fotografuojasi tiesiog automobilių stovėjimo aikštelėje – visais rakursais.

Valgykloje nuo rudens pradžios – papildomi stalai nors meniu beveik nesikeitė arba visai nesikeitė. Kainos ūgtelėjo, o norinčių paragauti švediško maisto ir šaltibarščių tik daugėja.

Panaši padėtis ir neseniai duris atvėrusioje Rygos „Ikea“ parduotuvėje. Ten veikiančioje valgykloje  – puspenkto šimto vietų. O dešrainiai ir ledai kaip ir Vilniuje – po 30 centų. Nors Vilniaus parduotuvė mažesnė, pasirinkimas Lietuvoje – didesnis. Mūsų šalies sostinėje esančioje parduotuvėje asortimentas siekia 9 tūkst., o Rygoje – 8 tūkst. baldų ir prekių namams. Rygos „Ikea“ parduotuvėje dirba apie 200 darbuotojų, o visoje Lietuvoje apie 400, nes veikia „Ikea“ prekių atsiėmimo ir užsakymo terminalai Kaune bei Klaipėdoje.