Pasveikinta šimtametė

0
217

Šiandien Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Teresa Demeško garbingos sukakties proga pasveikino Taurijos kaime gyvenančią Melaniją Dzengo.

Drauge su mero pavaduotoja šimtametę pasveikinti atvyko ir Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyriaus vedėjo pavaduotoja Elena Kačanovskienė, Mickūnų seniūnijos seniūno pavaduotoja Božena Gražulienė ir socialinio darbo organizatorė Andželika Pučko.

Melanija Dzengo gimė 1918 m. rugpjūčio 19 d. Mickūnų seniūnijoje, Taurijos kaime, kuriame jaukiai gyvena iki šiol mylinčios šeimos apsuptyje.

Melanija turėjo 2 brolius ir 3 seseris. Sunkūs Antrojo pasaulinio karo metai lėmė visų, Stanislavo bei Annos atžalų, išvykimą į Lenkiją. Šiuo metu Lenkijoje iš gyvųjų liko vienintelė jos sesuo – Franciška Narvoiš, kuri šiais metais švenčia savo 98 metų sukaktį. Išmaniųjų technologijų pagalba, Melanijos sesuo Franciška su savo šeima iš Lenkijos jau spėjo pasveikinti bei atsiųsti nuoširdžius sveikinimus gimtinėje likusiai jubiliatei. Melanijai apie seserį taip pat primena Franciškos Narvoiš parašyta ir padovanota eilėraščių knygutė, su kuria galėjo susipažinti ir atvykę svečiai. Nuostabios Melanijos sesers autorinės eilės visus atvykusius sužavėjo savo skambesiu ir nuoširdumu.

1940 m. Melanija Grabovska (mergautinė pavardė) ištekėjo už Antonijaus Dzengo iš šalia esančio Taurijos kaimo. Jaunavedžiai apsigyveno kartu su Melanijos tėvais, jos tėvų namuose, kuriuose laikui bėgant liko gyventi tik dviese. Vyras Antoni dirbo sunkų miškininko darbą, o taip pat kaip ir buvo įprasta tais laikais, turėjo ir savo ūkį. Šeimoje gimė du vaikai: sūnus Marjan ir dukra Leokadia.

Šiandien ponią Melaniją savo šiluma, meile ir pagarba gaubia gausus artimųjų būrys. Savo gimtajame kaime jubiliate Melanija gyvena su savo sūnumi Marjanu, o jais rūpinasi abi Marjano atžalos su savo šeimomis. Garbingo jubiliejaus sulaukusi Melanija turi 3 anūkus, 1 anūkę, 4 proanūkius ir 4 proanūkes, kurie visada skuba aplankyti savo močiutę bei promočiutę Melaniją bei kiekvieną kartą su naujomis detalėmis išklausyti įdomiausios gyvosios istorijos pamokos.