Draudimas lankytis Nemenčinės miškuose – nebegalioja

0
155
default

Vilniaus rajono savivaldybė informuoja, kad dėl didelio miško gaisrų pavojaus laikinas draudimas fiziniams asmenims lankytis VĮ „Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės regioninio padalinio“ teritorijos miškuose yra panaikintas.

„Pasikeitus oro sąlygoms bei sumažėjus gaisrų, gyventojai bei svečiai ir vėl gali pramogauti savo pamėgtose vietose. Primename, kad mišką reikia tausoti ir tinkamai elgtis, nepriklausomai nuo oro sąlygų. Kviečiame miškų lankytojus elgtis atsakingai. Saugokime save ir gamtą!“, – rašoma pranešime.

Patarimai, kaip miške poilsiauti atsakingai

Apsistoti poilsiui miškuose galima tik įrengtuose viešojo naudojimo poilsio objektuose (poilsiavietėse, atokvėpio vietose, stovyklavietėse, kempinguose, kituose rekreacinės paskirties inžineriniuose statiniuose).

Miškas – augalų ir gyvūnų namai, jame svečiuojantis būtina laikytis atsakingo elgesio – kiekviena liepsna gali įplieksti gaisrą. Nepamirškite, kad miške draudžiama mėtyti neužgesintus degtukus, nuorūkas ir kitus daiktus, galinčius sukelti gaisrą. O laužus, atvirą ugnį galima naudoti tik tam skirtose, įrengtose, atitinkamai pažymėtose laužavietėse. Kūrenamas laužas turi būti nuolat prižiūrimas, o baigus kūrenti – užpilamas žemėmis ar vandeniu.

Primename, kad atliekų miške palikti negalima. Stovyklavietėse dažniausiai yra įrengtos šiukšliadėžės, tačiau jei atvykę į mišką poilsiauti pasiimtumėte ir savo šiukšlių maišus, pasirūpintumėte ne tik jų tinkamu sutvarkymu, bet ir prisidėtumėte prie didesnės švaros.

Prisiminkite, kad įvažiuoti į mišką ir važinėti po jį motorinėmis transporto priemonėmis galima tik keliais. Dviračiais galima važinėti – keliais, rekreaciniais, pažintiniais ar kitais miško takais netrukdant pėstiesiems miško lankytojams ir negadinant takų dangos. Automobilius galima statyti tik tam skirtose transporto priemonių stovėjimo (parkavimo) aikštelėse arba kelio pakraštyje, užtikrinus galimybę keliu pravažiuoti kitoms transporto priemonėms. Statant transporto priemonę kelio pakraštyje, vengti užvažiuoti ant samanų, kerpių, uogienojų.

Poilsiaudami prisiminkime, kad negalima triukšmauti ar kitaip trikdyti laukinius gyvūnus, trukdyti asmenų, besilankančių miške, poilsį.

Jei pastebėsite kilusį gaisrą, pabandykite užgesinti, jeigu to atlikti neįmanoma būtina pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Pamatę pažeidimą, taip pat raginame kreiptis telefonu 112.

Vilniaus rajono savivaldybės informacija