Pateikia itin pesimistines prognozes

0
198

Vos 30 km nuo Vilniaus iki Baltarusijos, o šis Lietuvos miestas kaimyninės šalies ekonomistams atrodo kaip iš kosmoso. Vietos žiniasklaidoje vis dažnesnės publikacijos apie baltarusių atsilikimą – paskutinės prognozės skelbia, jog pagal dabartinius ritinių ES šalių ir kaimynų iš rytų ekonomikos raidos rodiklius, pragyvenimo lygis teoriškai suvienodėti gali maždaug po 250 metų.

Kiek anksčiau rašėme, jog Baltarusija siekia lygiuotis į vidurio ir rytų Europos sąjungos narių vystymąsi. Siekiamybe laikomos Čekija, Slovakija, Lietuva, Lenkija, Latvija. Baltarusiai ekonomistai buvo suskaičiavę, jog norint pasivyti Lenkiją, kuri truputi geriau atrodo nei paskutinėje vietoje esanti Latvija, prireiks maždaug 28-erių metų. Ir tai padaryti pavyktų tik tokiu atveju, jei Baltarusijos ekonomika augtu po 7 proc. per metus, o Lenkijos stagnuotų.

Prieš kelias dienas pateiktas dar liūdnesnis vaizdas. Skelbiama, jog esant tokiam vidaus augimui, koks yra šiuo metu, o tikėtina ir išliks ilgus metus ateityje, baltarusiams iki lenkų pavijimo neužteks ir 200 metų.

Baltarusijos ekonomika 2019 metais, Pasaulio banko ekspertų įsitikinimu, augs maždaug 2,5 – 2,7 proc., o pagal dabartinę finansų struktūrą, toks rezultatas – bene aukščiausias įmanomas ir ateityje jis neva tik mažės.