Patvirtinus dar 3 naujus koronaviruso atvejus Santaros klinikos skelbia intensyviai besirengiančios pacientų srautų augimui

0
185

Du pacientai izoliuoti ir gydomi Vilniuje, Santaros klinikose, vienas – Klaipėdos universitetinėje ligoninėje. Visi trys asmenys – neseniai grįžę iš užsienio, du iš Austrijos, trečiuoju atveju – iš Dominykos Respublikos.

Kaip teigia VUL Santaros klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Feliksas Jankevičius, paskelbus karantino sąlygas šalyje, Santaros klinikos, būdama viena iš penkių Lietuvos ligoninių, atsakingų už koronavirusu COVID-19 sergančių pacientų gydymą ir slaugą, intensyviai rengiasi pacientų srautų augimui.

Santaros klinikos yra viena iš pagrindinių šalies įstaigų, organizuojanti ir koordinuojanti paslaugų teikimą nustatytoje teritorijoje pacientams, kuriems įtariamas ar diagnozuotas koronavirusas. Pastatytame naujame moderniame Infekcinių ligų centre yra daugiau nei 100 lovų, įrengta visus reikalavimus atitinkanti vėdinimo sistema, kuri apsaugo nuo viruso plitimo patalpose, sunkiausiems pacientams parengtos reanimacijos ir intensyviosios terapijos vietos.

Kovo 16 d. Infekcinių ligų centre buvo gydomi šeši koronavirusu COVID-19 užsikrėtę pacientai. Santaros klinikos kol kas yra vienintelė Vilniaus regiono ligoninė, kurioje imami mėginiai dėl COVID-19. Daugėjant įtartinų karantinuojamų atvejų ir užsikrėtusių pacientų skaičiui, telkiamos visos ligoninės personalo pajėgos: formuojami rezerviniai darbuotojų sąrašai, kuriais būtų pasinaudota iškilus būtinybei. Kolegoms Infekcinių ligų centre rengiasi padėti kitų padalinių gydytojai, slaugytojai, slaugytojų padėjėjai ir kitas personalas. Juos apmoko infekcijų kontrolės specialistai.

Santaros klinikų Laboratorinės medicinos centras pasirengęs tam, kad gavęs reikiamus reagentus galėtų atlikti laboratorinius tyrimus dėl COVID-19. Kaip teigia Laboratorinės diagnostikos centro vadovas dr. Dalius Vitkus, mūsų laboratorijoje per parą turimais Nacionalinio visuomenės sveikatos centro reagentais galima būtų ištirti iki 48 pacientų mėginių.

Paskelbus karantiną šalyje, jau šiandien Santaros klinikose priimtos būtinos priemonės, ribojančios įstaigos veiklą, susijusią su kitų ligų stacionariniu ir ambultatoriniu gydymu bei slauga.

Santaros klinikų generalinio direktoriaus prof. habil. dr. Felikso Jankevičiaus įsakymu atidedamos planinės operacijos, išskyrus pagalbą ir sveikatos priežiūros paslaugas, kurių nesuteikus pacientui atsirastų būtinosios medicinos pagalbos poreikis arba labai pablogėtų jo būklė, taip pat planinės hospitalizacijos dėl kitų diagnostinių ir gydomųjų paslaugų, ribojamas medicininės reabilitacijos paslaugų teikimas, išskyrus tuos atvejus, kurių nesuteikimas lemtų paciento neįgalumą.

Draudžiamas pacientų lankymas, išskyrus terminalinės būklės pacientų ir vaikų iki 14 metų lankymą gydančio gydytojo leidimu.

Priimti ribojimai ir dėl ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo ambulatoriniuose Santaros klinikų padaliniuose. Numatyta, kokios paslaugos bus teikiamos nuotoliniu būdu: vaistų ir medicinos pagalbos priemonių išrašymas, konsultacijos, elektroninių nedarbingumo pažymėjimų išdavimas ir tęsimas, gydytojų tarpusavio konsultacijos, būtinųjų tyrimų paskyrimas, slaugytojo konsultacijos. Atidedamos planinės konsultacijos, diagnostinės, profilaktinės ir gydomosios paslaugos, išskyrus pagalbą ir paslaugas, kurių nesuteikus pacientui atsirastų būtinosios medicinos pagalbos poreikis arba reikšmingai pablogėtų paciento būklė. Apribojamas paslaugų namuose teikimas, išskyrus ambulatorinės slaugos ir paliatyviosios pagalbos paslaugas namuose. Atidedamas ambulatorinių medicininės reabilitacijos paslaugų teikimas, profilaktinių patikrinimų ir prevencinių programų vykdymas, perorganizuojamas planinis skiepijimas.