Cigarečių kontrabandininkai Nemune prarado traktoriaus rato kameroje plukdytą krovinį. Šį kartą „plausto“ viduje įdėtas  paveikslėlis su malda nepagelbėjo

0
99

VSAT Varėnos pasienio rinktinės Druskininkų užkardos pareigūnai Nemune, ties Švendubrės kaimu, pastebėjo žolėse užstrigusį apskritą plokščią daiktą. Pasieniečiai tarnybine motorine valtimi priplaukė arčiau.  Paaiškėjo, jog tai – šiam kraštui ir sezonui įprastas „plaustas“: pripūsta traktoriaus kamera, apvyniota juodos spalvos plėvele ir užmaskuota smėliu.

Radinį pristačius į Druskininkų pasienio užkardą ir jį prapjovus, viduje rasta cigarečių ir du GPS siųstuvai ir dvi SIM kortelės – tai kontrabandininkų bendrininkams Lietuvoje būtų padėję aptikti tikslią krovinio vietą. Pasieniečių nuostabai, kameroje buvo įdėti ir paveikslėliai su Šv. Kristoforo skulptūra bei vairuotojo malda. Matyt, tikėtasi, kad ji tinka ir kontrabandos gabentojams.

Nustatyta, kad šiuo „plaustu“ plukdyta 1 350 pakelių cigarečių „NZ Gold“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Krovinys ir jo gabenimo priemonė su elektroniniais priedais laikinai saugomi Druskininkų pasienio užkardoje. Įvykis tiriamas.

VSAT Varėnos pasienio rinktinės informacija