Lietuvos kurortuose būsto įsigijimų beveik nesumažėjo

0
80

Populiariausias kurortas nekilnojamojo turto (NT) pirkėjams – Palanga, antroje vietoje – Trakai, treti – Druskininkai. 

„Luminor“ banko klientai nuo metų pradžios paėmė beveik tiek pat būsto paskolų, kaip ir pernai per tą patį laikotarpį. Vertinant finansavimą, skirtą būstui įsigyti poilsiui palankiose Lietuvos zonose – situacija pirmąjį metų pusmetį liko stabili.

Lietuvoje yra keturi kurortai (Birštonas, Druskininkai, Neringa, Palanga) ir penkios kurortinės teritorijos (Anykščiai, Trakai, Zarasai, Ignalinos miesto Strigailiškio ir Palūšės kaimų dalių teritorijos bei Kulautuvos, Kačerginės miestelių ir dalies Zapyškio miestelio teritorijos). Tarp „Luminor“ banko finansuotų NT pirkimų kaip populiariausia vieta išliko Palanga, antroje vietoje – Trakai, trečioje – Druskininkai.

„Panašu, kad lietuviai lieka ištikimi pajūriui. Besikeičianti situacija NT rinkoje niekaip nepaveikė NT įsigijimų populiariausiuose Lietuvos kurortuose – tiek Palangoje tiek, Druskininkuose būstui įsigyti suteikta beveik tiek pat paskolų kaip ir pernai. Nemažėjantis susidomėjimas nuteikia optimistiškai – toks elgesys rodo, kad rinka pozityviai vertina mūsų kurortų galimybes“, – sako „Luminor“ banko būsto paskolos produkto vadovė Žydra Rakauskaitė.

Prieš kelis dešimtmečius lietuviams pradėjus aktyviai keliauti, sparčiai populiarėjo poilsis šiltuosiuose kraštuose, neretai Lietuvos kurortai ne savo naudai buvo lyginami su Ispanijos ar Turkijos poilsio regionais. Tačiau iš stabilaus NT sandorių poilsinėse Lietuvos vietovėse skaičiaus galima spręsti, jog tautiečiai lieka ištikimi poilsiui savo krašte.

„Šylant klimatui, kiekvieną vasarą pietiniuose regionuose stebime vis didėjančius karščius ir pasikartojančius gaisrus, tas greičiausiai priverčia prisiminti ir iš naujo įvertinti Lietuvos kurortų teikiamas galimybes“, – sako Ž. Rakauskaitė.

Bendra NT finansavimo Lietuvoje dinamika rodo aiškią tendenciją – klientai savo būsto įsigijimo ar investicinius planus koncentruoja aktyviausiai veikiančiose rinkose, kur NT yra labai likvidus – Vilniuje ir Vilniaus rajone, Kaune, Klaipėdoje. Nutolus nuo didžiųjų miestų, NT rinkoje jaučiamas sulėtėjimas.

Beveik pusė šiemet įsigytų būstų – Vilniuje ir Vilniaus rajone, ketvirtadalis – Kaune ir Kauno rajone, tuo tarpu Klaipėdoje ir Klaipėdos rajone užregistruota apie 15 proc. visų sandorių.

Pirmąjį šių metų pusmetį vidutinė būsto paskola „Luminor“ banke siekė apie 110 tūkst. eurų.