Pensijų laiku sulaukė 99 proc. senjorų

0
258

Pensijų laiku sulaukė 99 proc. senjorų

Vasaris parodė, kad daugiau nei dvidešimtyje savivaldybių nuo šių metų pensijas į namus pradėjusioms pristatyti naujoms bendrovėms pavyko sėkmingai sustyguoti teikiamas paslaugas.

Savo ruožtu Lietuvos paštas užtikrino, kad senjorai laiku sulauktų pensijų Vilniuje ir Kaune, kur nuo metų pradžios paštą turėjusiai pakeisti bendrovei nepavyko laiku atnešti dalies išmokų.

Viešųjų pirkimų konkursą pensijas pristatyti Vilniuje, Kaune bei Vilniaus ir Kauno rajonuose „Sodra“ rengiamasi paskelbti artimiausiu metu. Iki konkurso paslaugas šiose vietovėse teikia Lietuvos paštas.

„Kaip ir tikėjomės, pereinamasis laikotarpis sausio mėnesį buvo nelengvas ir naujos pensijas išnešiojančios bendrovės susidūrė su iššūkiais. Tačiau vasaris parodė, kad daugeliu atveju pensijas pristatančioms bendrovėms pavyko sėkmingai suteikti paslaugas, o ten, kur nepavyko, ėmėmės greitų ir ryžtingų veiksmų problemas spręsti“, – sako laikinasis „Sodros“ vadovas Ježy Miskis.

Vasarį dalis pensijų buvo pristatyta netgi šiek tiek anksčiau nei įprastai. Kovą dalis senjorų, įprastai pensijas gaunančių 10 ar 11 mėnesio dienomis, jų sulauks dar anksčiau. Dėl savaitgalio ir šventinės dienos pensijas numatoma pradėti mokėti jau šią savaitę – nuo penktadienio.

„Sodra“ pastebi, kad kilus diskusijų dėl pensijų pristatymo į namus apie 7 tūkst. arba maždaug 3 proc. senjorų pasirinko jas atsiimti pašte. Padidėjo ir sumos, išmokamos į pensininkų bankų sąskaitas.

„Jeigu yra galimybė, tikrai ragintume pensijų gavėjus pasirinkti pensijų išmokas į banko sąskaitą. Nes tai patikimiausias ir saugiausias pensijos išmokėjimo būdas. Tokiu atveju nereikia nieko laukti namuose ir pensijos niekuomet nevėluoja“, – teigia J. Miskis.