Per kratas Vilniaus pasieniečiai aptiko daugiau kaip 17 tūkst. pakelių nelegalių rūkalų

0
185

Pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnai kartu su kolegomis iš Padvarionių pasienio užkardos patikrino Vilniaus rajone, Rudaminoje, esantį gyvenamąjį namą. Turėta žinių, kad čia gali būti laikomas nelegalus krovinys. VSAT pareigūnai įvykio vietoje užklupo 31-erių ir 42-ejų vilniečius. Vyrai iš automobilio „Volkswagen Passat“ krovė kontrabandines cigaretes. Patikrinimo metu gyvenamajame name ir automobilyje rasti 6553 pakeliai cigarečių „NZ Gold“ ir „Camel“.

Vykdydami tyrimą pasieniečiai atliko kratą Šalčininkų rajone esančiame kaime. Čia rasta dar 6100 pakelių cigarečių „NZ Gold“.

Tęsiant procesinius veiksmus pasieniečiai surengė kelias kratas Vilniuje. Ten į VSAT kriminalistų rankas pateko 4526 pakeliai nelegalių cigarečių ,,Minsk Capital” ir ,,Camel”.

Visi rastieji rūkalai pažymėti baltarusiškomis banderolėmis.                  

Iš viso Vilniaus rinktinės pasieniečiai rado ir paėmė 17 179 neteisėtai į Lietuvą atgabentus cigarečių pakelius.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tokį nusikaltimą numatyta bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Sulaikyti Vilniaus gyventojai buvo uždaryti į areštinę. Vėliau jie paleisti skyrus kardomąsias priemones rašytinius pasižadėjimus neišvykti.

Automobilis ir cigaretės saugomi VSAT Vilniaus pasienio rinktinėje.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės informacija