„Nebegaliu tylėti. Gatvėje nugirstas jaunos mamos vaiko barimas Avižieniuose privertė susimąstyti – kur link mes keliaujame ir kas vyksta su mūsų valstybe“, – savo laišką redakcijai taip pradeda vilnietė.
Moteris teigia, jog yra pasibaisėjusi Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos veikla, nes pastaroji su jautriausiais visuomenės nariais elgiasi kaip „greitieji kreditai“ – tiesiog ieško ir medžioja savo aukas.
„Pats geriausias būdas sudrausminti vaiką – pasiūlyti jam pasiskambinti į Jakavonienės tarnybą. Ar galite įsivaizduoti, jog vaikų gynėjai tapo pačiais didžiausiais jų baubais. Mama savo atžalai rėžė – imk ir skambink tai bobai iš vaikų teisių. Tegul atvažiuoja ir aiškinkitės. Vaikas nurimo, suprato, jog gali greitai nutikti kažkas labai negero. Kas gali paaiškinti, kodėl žmogaus teisių gynėjai tapo pačiu didžiausiu jo priešu – paties mažiausio, labiausiai pažeidžiamo? Dar ir reklamuojasi – ne ramiai atlieka savo tiesiogines funkcijas, o per žiniasklaidą demonstruoja savo viršenybę ir galias. Tai daroma taip amoraliai, kad visuomenės baimės persiduoda ir mažiesiems. Panašiai kaip „greitieji kreditai“, – rašoma laiške.
Laiškas
Nebegaliu tylėti. Gatvėje nugirstas jaunos mamos vaiko barimas Avižieniuose privertė susimąstyti – kur link mes keliaujame ir kas vyksta su mūsų valstybe.
Pats geriausias būdas sudrausminti vaiką – pasiūlyti jam pasiskambinti į Jakavonienės tarnybą. Ar galite įsivaizduoti, jog vaikų gynėjai tapo pačiais didžiausiais jų baubais. Mama savo atžalai rėžė – imk ir skambink tai bobai iš vaikų teisių. Tegul atvažiuoja ir aiškinkitės. Vaikas nurimo, suprato, jog gali greitai nutikti kažkas labai negero. Kas gali paaiškinti, kodėl žmogaus teisių gynėjai tapo pačiu didžiausiu jo priešu – paties mažiausio, labiausiai pažeidžiamo? Dar ir reklamuojasi – ne ramiai atlieka savo tiesiogines funkcijas, o per žiniasklaidą demonstruoja savo viršenybę ir galias. Tai daroma taip amoraliai, kad visuomenės baimės persiduoda ir mažiesiems. Panašiai kaip „greitieji kreditai“. Ar šioje valstybėje dar liko kas nors švento?
Vilniaus rajone globojamų vaikų skaičius – nedidelis
2019 m. sausio mėn. duomenimis, Lietuvoje buvo globojami (rūpinami) 8097 vaikai: iš jų 3488 vaikai globojami giminystės ryšiais susijusiose šeimose, 107 – su vaiku emociniais ryšiais susijusiose šeimose, 1612 – ne giminystės ryšiais susijusiose šeimose, 2387 vaikai globojami institucijoje, 386 – šeimynose, 117 – budinčių globotojų šeimoje.
2019 m. sausio mėn. duomenimis, Vilniaus rajono savivaldybėje buvo globojami (rūpinami) 273 vaikai: iš jų 172 vaikai globojami giminystės ryšiais susijusiose šeimose, 9 – šeimynose, 1 – budinčių globotojų šeimoje, 91 – globojami institucijoje. Vilniaus rajono savivaldybėje veikia du globos centrai: Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centras ir Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centras.
2019 m. sausio mėnesio duomenimis, specializuotas paslaugas globėjams (rūpintojams) ir jų globojamiems vaikams teikė 155 GIMK specialistai (tarnybos atestuoti asmenys) visoje šalyje.