Per reidą Šalčininkų rajone – girti ir vairuotojai, ir pėstieji

0
251

Spalio 10 d. nuo 5 val. Šalčininkų rajono policijos pareigūnams į pagalbą atskubėjo kolegos iš Kelių policijos valdybos. Ankstyvą rytą Šalčininkuose įkliuvo du neblaivūs vairuotojai ‒ vienam jų nustatytas 1,12 prom. alkoholio, kitam ‒ 0,77 prom. Jiems gresia bauda nuo 800 iki 1000 eurų ir teisės atėmimas nuo 1 iki 1,6 metų.

Vėliau pareigūnai persikėlė į Jašiūnų gyvenvietę ‒ čia nustatyta 10 įvairaus pobūdžio Kelių eismo taisyklių pažeidimų. Vienas eismo dalyvis patrauktas atsakomybėn už pavojingą vairavimą, jam skirta 85 eurų bauda ir teisės vairuoti transporto priemonės atėmimas 3 mėnesiams. Taip pat buvo nustatyti 3 neblaivūs dviratininkai, jiems gresia baudos nuo 80 iki 150 eurų. Nustatytos ir dvi eisme dalyvavusios transporto priemonės, neįregistruotos nustatyta tvarka, vienas eismo dalyvis vairavo transporto priemonę neturėdamas tokios teisės, jam gresia bauda nuo 300-450 eurų.

Temstant policijos pareigūnai tęsė policinę priemonę Šalčininkų rajone, neapšviestame kelio ruože, siekdami nustatyti pėsčiųjų daromus Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Dar visai neseniai, rugsėjį, tamsiu paros metu kelyje Šalčininkai-Krakūnai automobilis partrenkė ir mirtinai sužalojo pėsčiąjį, ėjusį važiuojamąja kelio dalimi be jokių šviesą atspindinčių elementų ar žibinto.

Priemonės metu pareigūnams įkliuvo 4 pėstieji, ėję neapšviesto kelio ruožo šalikele be jokių šviesą atspindinčių elementų. Vienam jų buvo nustatytas 2,08 prom. alkoholio, todėl pareigūnai ne tik įformino pastarojo padarytą KET pažeidimą, bet ir pristatė jį iki namų, kad pastarasis netaptų auka. Be to, vyras vilkėjo tamsius drabužius ir ėjo priešpriešinio eismo juosta, o pareigūnų sulaikytas sugebėjo tik paaiškinti, kur gyvena, ir vis kartojo esąs „rokeris“. Nuo skaudaus įvykio jį skyrė kelios akimirkos, nes tokios būsenos, šansai netapti eismo įvykio auka, yra labai maži.

Šalčininkų policija prašo gyventojų būti atsargiais ir griežtai laikytis Kelių eismo taisyklių reikalavimų.

 

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato informacija