Pasieniečiai su įkalčiais užklupo keturis cigarečių kontrabandininkus

0
42

Apie vidurnaktį iš antradienio į trečiadienį ties Jaskonių kaimu (Druskininkų sav.) VSAT Varėnos pasienio rinktinės Druskininkų pasienio užkardos pareigūnai pastebėjo pašalinių asmenų sniege paliktus pėdsakus. Jais pasieniečiai, pasitelkę kinologę su tarnybiniu vokiečių aviganiu Timu, atsekė iki dviejų vyrų su keturiais juodu polietilenu apvyniotais ryšuliais.

Druskininkų pasieniečiai išsiaiškino, kad, pažeisdami pasienio teisinį režimą reglamentuojančius teisės aktus, pasienio su Baltarusija ruože esančiame miške buvo 26-erių ir 37-erių Lazdijų rajono gyventojai. Pas pirmą kontrabandininką rastas termovizorius „Pulsar XM30“, nupjautas automobilio saugos diržas, ritinėlis lipnios juostos ir dvi mobiliojo ryšio papildymo kortelės skirtingiems telefonų numeriams, pas jo bendrininką – viena telefono papildymo kortelė. Kartu jiedu turėjo keturis ryšulius, kuriuose buvo 799 pakeliai cigarečių „Minsk Capital QS“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Patikrinimo metu į vieno sulaikytojo mobilųjį telefoną per „Signal“ programėlę atėjo pranešimas su koordinatėmis, kur jiedu turi ateiti. Pasinaudodami šia informacija, VSAT pareigūnai ties Jaskonių kaimu aptiko automobilį „VW Bora“, kuriame vairuotojo vietoje sėdėjo 32-erių varėniškis, o keleivio – 45-erių Lazdijų rajono gyventojas. Pasieniečiams pasiteiravus, ką jie čia veikia, vyrai buvo nekalbūs: „Sėdim, ir tiek“.

Pas vairuoją rastas ir paimtas mobilusis telefonas, du belaidžio durų skambučio pulteliai, mobiliojo ryšio papildymo kortelės keturiems telefonų numeriams, automobilio durelėse – pipirinių dujų balionėlis. Kitas vyras turėjo mobilųjį telefoną, į kurį atėjo pranešimas, išsiųstas iš sulaikyto miške lazdijiečio. Demaskuotas kontrabandininkas sureagavo spontaniškai – į automobilio kėbulą sviedė savo telefoną, kurio ekranas nuo smūgio suskilo. Suprantama, tokio savo poelgio priežasties pasieniečiams jis neatskleidė.

Tą pačią naktį visi keturi vyrai bei rasti daiktai buvo pristatyti į Druskininkų pasienio užkardą. Visiems jiems pradėtos administracinės teisenos dėl akcizais amokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką, o miške užkluptiems – dar ir dėl pasienio teisinį režimą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimo. Sulaikytiesiems pasieniečiai įteikė šaukimus pirmąją vasario savaitę atvykti į šią užkardą jų administracinių bylų nagrinėjimo dieną.

Minėtoje pasienio užkardoje laikinai saugomos sulaikytos cigaretės ir iš kontrabandininkų paimti daiktai.

VSAT informacija