Per Žolinę apsimetę klebonais dalino pagardų suktines

0
226

Dėl „Zero Live Show“ reklamos, kai  prieš Šv. mišias Šalčininkų rajono Turgelių bažnyčioje žinomi aktoriai, persirengę kunigais, kvietė į renginį spalio mėnesį, policija pradėjo ikiteisminį tyrimą. Pritariančių tokiai provokacijai prieš tautines mažumas  – kol kas nėra arba beveik nėra.

Policija tyrimą atlieka dėl trukdymo religinėms apeigoms ir iškilmėms.

Patys provokacijos dalyviai nurodo, jog jie akciją įvykdė prieš pat Mišias ir pasišalino iš šventovės iki apeigų likus maždaug pusantros minutės.

Atsitokėję Vilniaus rajono gyventojai teigia, jog buvo įsiveržta į jau sukviestą ir susirinkusią bendruomenę, kuri nesitikėjo nieko panašaus. Žmonės svarsto, ar nenutiks ko nors panašaus, susirinkus į krikštynas ar kitas religines apeigas.

Pagal Baudžiamąjį kodeksą, tas, kas necenzūriniais žodžiais, įžūliais veiksmais, grasinimais, patyčiomis ar kitais nepadoriais veiksmais sutrikdė valstybės pripažintos religinės bendruomenės ar bendrijos pamaldas ar kitas apeigas arba iškilmes, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.

Iniciatyvos autorius režisieriaus Emilis Vėlyvis, socialiniame tinkle pats tiesiogiai transliavęs provokaciją, jau turėjo nemalonumų su policiją.

Prieš kelerius metus, po siautėjimo viename iš naktinių klubų jis apspardė policijos pareigūną ir buvo pristatytas į areštinę.