Pėsčiomis į Baltarusiją eiti ketinęs rusas pateikė negaliojantį pasą ir klastotę

0
189

Sekmadienį po vidurnakčio Medininkų pasienio kontrolės punkte dirbę Vilniaus rinktinės pasienio užkardos pareigūnai patikrino vyro dokumentus. Jis pasieniečiams ištiesė savo vardu išduotą Rusijos piliečio pasą bei leidimą gyventi Belgijoje.

Kontrolės metu VSAT pareigūnai iškart pastebėjo, kad rusiškas 30-mečio keliautojo pasas negalioja nuo praėjusių metų gruodžio. Pateiktą leidimą gyventi Belgijoje pasieniečiai patikrino specialia įranga ir išsiaiškino, kad jis – suklastotas.

Nustatyta, kad Rusijos pilietis į Lietuvą atvyko per Europos Sąjungos vidaus sieną su Lenkija, kur nuolatiniai pasienio tikrinimai nėra atliekami.

Išsiaiškinus, jog užsienietis pateikė klastotę, konstatuota, kad rusas Šengeno erdvėje yra neteisėtai – t.y. neturi nei galiojančio asmens dokumento, nei kito dokumento, suteikiančio teisę legaliai atvykti ir būti bendrijos zonoje.

Tolesnes įvykio aplinkybes aiškinasi ikiteisminį tyrimą dėl dokumento suklastojimo ir disponavimo suklastotu dokumentu pradėję VSAT Vilniaus pasienio rinktinės pareigūnai. Užsieniečiui neleista vykti per valstybės sieną, jis uždarytas į areštinę. Klastotę turėjusiam rusui gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

VSAT informacija