Picerijų tinkle – šešėlis: ištraukė beveik 200 tūkst.

0
261
dav

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Vilniaus apygardos valdyba atskleidė, kad viename iš  didžiausių Lietuvos picerijų tinklų galėjo būti vykdoma šešėlinė veikla ir nuslėpta apie 0,5 mln. Eur pajamų.

Pirminiais tyrimo duomenimis, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Palangoje ir kituose miestuose įkurtų picerijų tinklas dalies pajamų už klientams į namus atvežtas picas ir kitus patiekalus galėjo neįtraukti į buhalterinę apskaitą. Įtariama, kad iš klientų gaunami pinigai į apskaitos dokumentus nebuvo įrašomi.  Taip pat yra duomenų, kad bendrovių atsakingi asmenys galėjo naikinti buhalterinės apskaitos dokumentus, siekdami nuslėpti tikrąjį bendrovių pajamų dydį. Preliminariai skaičiuojama, kad kelerius metus slepiant tikrąsias pajamas į valstybės biudžetą galėjo būti nesumokėta daugiau kaip 180 tūkst. Eur pridėtinės vertės ir pelno mokesčių.

Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose FNTT tyrėjai atliko 40 kratų įtariamųjų gyvenamosiose vietose, automobiliuose, bendrovių veiklos vietose, įmonių buhalterinę apskaitą tvarkančioje įmonėje. Kratose rasti ir paimti tyrimui reikšmingi duomenys: juodraštiniai užrašai, kompiuteriai, skaitmeninės duomenų laikmenos. Be to, rasta ir išimta 50 tūkst. Eur grynųjų pinigų, kurie galėjo būti gauti iš šešėlinės picų prekybos.

Ikiteisminiame tyrime įtarimai dėl neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo valstybės įgaliotai institucijai ir apgaulingo apskaitos tvarkymo pareikšti aštuoniems asmenims, tarp jų bendrovių vadovams ir kitiems atsakingiems asmenims. Siekiant šiame tyrime užtikrinti civilinį ieškinį, laikinai apribota nuosavybė į 700 tūkst. Eur vertės turtą.

Atliekamą ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra.

 

FNTT informacija